سقف تسهیلات اشتغال زایی متقاضیان به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد


معاون کار و خودکفایی کمیته امداد از ایجاد ۲۱۸ هزار شغل از ابتدای امسال برای جامعه هدف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، مرتضی فیروزآبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در دیدار با اسماعیل سرای کوشا استاندار کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون کمیته امداد ۲۱۸ هزار شغل در کشور ایجاد کرده است. همچنین از ۲۸ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته برای توانمندسازی مددجویان تاکنون ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان معادل ۵۲ درصد جذب شده است.

فیروزآبادی به تسهیلات بانک ها در اعطای تسهیلات اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس ابلاغ بانک مرکزی در صورت مناسب بودن اعتبار متقاضی، تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان سفته تسهیلات ارائه می شود در غیر این صورت الف. ضامن کفایت می کند.

این معاونت با تاکید بر اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار میزان کمک به مددجویان از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافت که شروع خوبی است.

وی به کسب و کارهای خرد به عنوان رویکرد کمیته کمک به ایجاد اشتغال اشاره کرد و تصریح کرد: تلاش می کنیم سرمایه مورد نیاز کارگران را تامین کنیم و در نهایت کسب و کارهای خرد را به اقتصاد بزرگ پیوند دهیم و آن را پایدار کنیم.

فیروزآبادی نوغانداری و قالی بافی را نمونه موفق کمیته حمایتی در زنجیره کارگری عنوان کرد و گفت: تلاش کرده ایم با ایجاد زنجیره تولید، ایجاد نهادهای حمایتی و در نهایت تمرکز بر فروش، زمینه رونق کسب و کارهای کوچک را فراهم کنیم. محصولات در فضای مجازی و نمایشگاهی.

وی با اشاره به تحقق طرح اشتغال ۵۰ درصدی کمیته امداد با ۷ هزار و ۵۰۰ شغل در استان کردستان، این استان را جزء پنج منطقه اشتغالزای برتر کشور برشمرد.

اسماعیل سرای کوشا استاندار کردستان نیز در این جلسه گفت: کمیته کمکی مسیر ارتقا و توسعه را در پیش گرفته است و کمیته همیار ضمن حمایت از خانواده های حامی در امر کمک به بیکاران و توانمندسازی مشمولان فعال است.

وی گفت: در یک سال گذشته بیشترین تمرکز بر اشتغال و جذب سرمایه در استان بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سرای کوشا افزود: کارهای خوبی در کمیته امداد در حوزه اشتغال انجام شده و آمادگی اجرای هر نوع برنامه و طرحی را به صورت پایلوت در استان داریم.

به اشتراک بگذارید