سیل در استان فارس جان ۵ گردشگر را گرفت


خلیل عبداللهی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در سه شهرستان شرق فارس ۵ نفر جان باختند و تعدادی نیز مجروح شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: بارش شدید باران و سیل در سه شهرستان شرقی فارس ۵ کشته و تعدادی مجروح بر جای گذاشت.

خلیل عبداللهی گفت: عصر امروز بارندگی های غیر فصلی منجر به جاری شدن سیل در شهرهای نیریس، سلطان شهباز استبان و داراب شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس ادامه داد: سیل از نیریس به سمت استهبان سرازیر شد که بر اثر آن ۵ نفر از گردشگران جان خود را از دست دادند و چند نفر نیز در محل وقوع سیل مجروح شدند.

عبداللهی افزود: عده ای به زیر آب رفتند، چند خودرو نیز در رودخانه گیر کردند و تیم امدادی به کمک آنها آمدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس افزود: نیروهای امدادی برای بررسی جزئیات همچنان در محل هستند و اطلاعات تکمیلی متعاقباً ارائه خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس همچنین از اعزام ۱۲ تیم ویژه امدادی هلال احمر فارس به مناطق سیل زده شهرستان های استبان و سرستان خبر داد.

حسین درویشی در این خصوص گفت: در پی بارندگی در مناطق شرقی فارس، رودخانه امامزاده سلطان شهباز جادهبال در قسمت یال شهرستان استبان موجب جاری شدن سیل و خسارت شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس افزود: تیم های تخصصی امداد و نجات هلال احمر فارس از چهار شهرستان همجوار و درگیر به همراه دو تیم ویژه سگ موادیاب به منطقه اعزام شدند.

درویشی گفت: با اطمینان تمام شعب هلال احمر استان در آماده باش ۱۰۰ درصدی هستند.

فرمانده انتظامی استان فارس همچنین گفت: متاسفانه بر اثر بارندگی های فصلی در ارتفاعات رودخانه پهنابه تا تفرجگاه سلطان شهباز استبان پنج نفر جان خود را از دست دادند و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.

سردار رخام بخش حبیبی افزود: تا شامگاه جمعه بر اثر بارندگی شدید در ارتفاعات نیریس و استبان، پنج نفر از مسافران و شهروندان جان باختند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: آمار بیشتر کشته شدگان و مجروحان متعاقبا اعلام می شود.

استبان در ۱۷۴ کیلومتری شیراز است.

به اشتراک بگذارید