سیل فیروزکو ۱۰ کشته و ۱۶ مفقود برجای گذاشت که سیل شمال استان تهران را تهدید می کند.


کوه تقریبا جابجا شده است به خصوص در روستای مرزداران سرندشت که تلفات نسبتا زیاد بوده و تاکنون ۱۰ نفر جان خود را از دست داده اند. ۱۶ نفر نیز مفقود شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، استاندار تهران شب گذشته از کشته شدن ۱۰ نفر و مفقود شدن ۱۶ نفر در سیل در شهرستان فیروزکو خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری درباره سیل شب گذشته در شهرستان فیروسکو اظهار کرد: بعدازظهر دیروز سیل در دامنه های جنوبی البرز و شهرهایی مانند فیروسکو رخ داد و متأسفانه در این شهرها خساراتی به بار آورد.

وی با بیان اینکه روز گذشته پنج شهرستان استان تهران درگیر این موضوع بودند، گفت: شدت خسارت و تلفات در شهرستان ها متفاوت بود اما فیروزکو بیشترین خسارت را به خود دید. خسارت اصلی ناشی از سیل کوه بوده است. متاسفانه کوه تقریبا جابجا شد به خصوص در روستای مرزداران سرندشت تلفات نسبتا زیاد بود تا کنون ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند. ۱۶ نفر نیز مفقود شده اند.

استاندار تهران ادامه داد: تعداد مصدومان ۱۰ نفر بود که البته حال آنها وخیم نبود، دو نفر در بیمارستان بستری و بقیه مرخص شدند.

منصوری گفت: مشکل اصلی ما در این روستا خرابی زیاد راه های بین روستایی بود و تقریبا از صبح توانستیم راه ها را بازگشایی کنیم. از صبح در منطقه بودیم و با ابزار و وسایل رسیدیم و وارد روستا شدیم.

وی در مورد تاخیر سرویس دهی نیز گفت: به دلیل بسته بودن مسیرها در اجرای سرویس با تاخیر مواجه شده ایم. در واقع شب گذشته توانستیم ساکنان مسیر راه آهن گرمسار به فیروسکو را به دلیل بسته بودن راه آهن شمال تخلیه کنیم. همچنین در همین مسیر، آب و حداقل تغذیه از استان سمنان وارد شد و مسافران، مردم عقب مانده در مسیر و روستاییان رفتند.

استاندار تهران تصریح کرد: اولویت ما در این شرایط یافتن مفقودین و شناسایی جست و جو در حاشیه رودخانه و زیر خرابه های روستا است. تیم امداد نیز در حال انجام است و امیدواریم در کمترین زمان ممکن وضعیت سرین دشت و روستاهای اطراف بویژه در مرزها را برطرف کنیم.

منصوری با اشاره به احتمال جاری شدن سیل در برخی نقاط استان تهران گفت: بعدازظهر امروز احتمال آبگرفتگی در نواحی شمالی استان و دامنه های جنوبی البرس وجود دارد، در این مناطق خطراتی داریم، از عزیزان تقاضا داریم. . برای محافظت متأسفانه با وجود هشدارهای قبلی و هشدارهایی که در فیروسکو هستیم، همچنان شاهد حضور گردشگران هستیم، باران باریده و خواهد بارید.

وی در خصوص وضعیت امامزاده داوود گفت: بررسی وضعیت سیل امامزاده داوود از طریق تجهیزات ادامه دارد و تجهیزات کار می کنند و وضعیت در اسرع وقت به حالت عادی باز می گردد.

به اشتراک بگذارید