شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در استان عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یزدان شعبانی در دیدار با فرماندار بندر آستارا گفت: حدود ۴۱۸ هزار نفر در گیلان جامعه هدف بیمه روستایی، عشایری و کشاورزی هستند و هدف استان چاتر در سال جاری گسترش بیمه است. پوشش. ۲۸ هزار نفر (علاوه بر ۱۰۰ هزار نفر قبلی).

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه کرامت در اواسط خردادماه امسال با هدف جذب یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه گفت: کشاورزان ساکن در مناطق روستایی و عشایری، شهرها و شهرستان های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت. واریز عضویت سالانه حداقل ۶۰۰ هزار تومان به حساب دولت در بانک کشاورزی یکی از شرایط عضویت در این صندوق است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گیلان حداکثر مبلغ عضویت در صندوق را یک میلیون و ۵۹۶ هزار تومان اعلام کرد: برای عضویت داشتن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال الزامی است. صندوق اجتماعی مردمی و روستایی.

شعبانی با اشاره به نحوه واریز حق عضویت افزود: می توانند این واریز حق عضویت را سالانه یا در ۲ قسط ۶ ماهه یا ۴ قسط سه ماهه پرداخت کنند.

مزایای عضویت مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گیلان شامل مستمری، ازکارافتادگی کلی، مستمری فوت، پرداخت ۲ برابری سهم بیمه شده توسط دولت، امکان انتقال اسناد بیمه ای و هزینه های ترحیم به بیمه شده می باشد. وی بی فرزندی را یکی از مزایای داشتن این پوشش بیمه ای برشمرد.

وی ادامه داد: متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این بیمه تمامی روستاییان منتخب استان گیلان را با حدود ۱۱ کارگزار، شرکت تعاونی دهیاری ها، دلالان خصوصی و ۱۰ پست بانک های تعیین شده مراجعه کنند.

شعبانی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی عشایر قرار گرفته اند که از این تعداد ۵۸۰۰ خانوار تحت پوشش بیمه بهزیستی، ۶۲۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد و ۳۷۲۲ خانوار مستمری ماهیانه هستند. آنها مزایای بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی دریافت می کنند.

فرماندار آستارا در این دیدار به اهمیت بیمه روستایی برای روستاییان اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۲۰۵ نفر در مناطق مرکزی و لوندویل آستارا واجد شرایط عضویت در بیمه روستایی هستند که تاکنون یک هزار و ۶۷۶ نفر است. بخش مرکزی و ۶۹۸ نفر در لوندویل به صندوق بیمه روستایی پیوسته اند و تلاش می کنیم با همکاری بخشداران و دهیاران این تعداد را افزایش دهیم و به هدف امسال برسیم.

عنایت رضایی پور تصریح کرد: بر اساس استعلام از شرکت بیمه گرمینا، آمار تفکیک شده افراد واجد شرایط بیمه روستایی در روستاهای بخش مرکزی و لندویل شهرستان شناسایی شده است و طبق لیست اعلام شده، بخشداران و دهیاران باید رسیدن به هدف امسال

وی با تاکید بر لزوم بهره برداری از ظرفیت های خیرین در توسعه بیمه روستایی شهری تصریح کرد: اجتماعی شدن این بیمه باید به صورت جهانی اجرا شود تا روستاییان، کشاورزان و اقشار کارگری آینده روشن تری را متصور شوند.

نماینده عالی دولت در آستارا با اشاره به تلاش دولت کار و کرامت در این منطقه که بر اعترافات کارگران و روستاییان متمرکز است، گفت: دولت به صورت شبانه روزی در حال ارائه راهکارهای لازم برای ارائه مطلوب است. خدمات به کارگران.

به اشتراک بگذارید