شهادت جوان رشید گیلانی در زاهدان


ستوان یکم مهدی کامور اهل آستانه در حین انجام ماموریت در پاسگاه زاهدان در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، صبح امروز خبر شهادت یکی از عوامل گیلانی تکاور یگان ۱۰۶ نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان در فضای مجازی منتشر شد.

پس از بررسی فارس، خبر شهادت یکم مهدی کوار آستانه توسط نیروی انتظامی و مرزبانی استان گیلان تایید شد.

اعلامیه علی رحیمی معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان مبنی بر تامین امنیت، کاهش جرم و جنایت، حفظ آرامش مراسمات مذهبی آتی و جلوگیری از هرگونه فعالیت گروه های متخاصم در مرکز. استان سیستان و بلوچستان دستور اجرای طرح کنترل مبادی ورودی شهر زاهدان را صادر کرد و عملیات تکاوران پلیس استان را راه اندازی کرد.

به گفته وی، ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته، گروهی از عوامل جان برکف واحد گشت ۱۰۶ پلیس آگاهی استان با کنترل تردد خودروهای عبوری از ورودی شهر زاهدان، تمامی اقدامات ایمنی و ایمنی را زیر نظر داشتند. خاش ساید راننده یک دستگاه پژو پارس با بی توجهی به علائم هشدار پلیس با سرعت سرسام آور به سمت پاسگاه می رود.

بر اساس اطلاعیه معاون اجتماعی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان، خودروی ضارب پس از برخورد با موانع، متأسفانه به علت شدت برخورد با یکی از مأموران حاضر در محل به نام سواریکام مهدی کامور آستانه برخورد کرد. در این برخورد افسر پلیس استان فوت، شکست خورده و به شهادت رسید و راننده ۱۹ ساله خودرو پژو دستگیر شد.

مهدی کوار آستانه در سال ۶۶ اهل آستانه اشرفی به دنیا آمد، مراسم تشییع پیکر این شهید گرانقدر ابتدا در سیستان و بلوچستان زاهدان برگزار و سپس برای سوزاندن به زادگاهش آستانه اشرفی منتقل می شود.

به اشتراک بگذارید