شهادت فرمانده جهاد اسلامی غزه توسط رژیم صهیونیستی


هشت نفر از جمله یکی از فرماندهان جهاد اسلامی در حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه کشته شدند. سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله وحشیانه رژیم آپارتاید صهیونیستی به غزه و کشته شدن فرماندهان دفاعی و جمعی از مردم بی دفاع فلسطین را به شدت محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نظامیان رژیم صهیونیستی عصر امروز جمعه اعلام کردند که این حملات هوایی منطقه ای در نوار غزه را هدف قرار داده است. بر اساس فیلم منتشر شده از این حمله، مرکز یک آپارتمان مسکونی با چندین موشک هدف قرار گرفته است.

در این حمله هوایی چند نفر از جمله یک کودک ۵ ساله به نام «تیسیر الجباری» فرمانده حوزه شمالی گردان های قدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) به شهادت رسیدند. همچنین در این حمله بیش از ۴۰ نفر زخمی شدند.

زیاد النخله دبیرکل جهاد اسلامی در این خصوص اعلام کرد: امروز روز پیروزی است، دشمن باید منتظر جنگ باشد و آتش بس را کنار بگذارد.

رژیم صهیونیستی از ترس مقاومت نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورد و سامانه گنبد آهنین را فعال کرد.

جنبش مقاومت اسلامی حماس، اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و بر آمادگی نیروهای این رژیم برای پاسخگویی به این جنایت تاکید کرد و حزب الله لبنان بر همبستگی خود با مقاومت فلسطین تاکید کرد.

واکنش ایران به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه و کشته شدن فرماندهان دفاعی

ناصر کنعانی جمعه شب (۲۳ مرداد) در یک بیانیه رسانه ای با بیان اینکه اشغالگری رژیم صهیونیستی جنایتکارانه، جسورانه و تحریک آمیز است، گفت: مسئولیت این جنایت و عواقب تجاوزات این رژیم به فلسطین و غزه بر عهده آن است. آپارتاید اسرائیل است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این حق قانونی دولت و گروه های مقاومت فلسطین است که در برابر تجاوزات و اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی اقدام و دفاع کنند.

کنعانی از همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی خواست به مسئولیت قانونی، اخلاقی و انسانی خود در حفاظت از کشور مظلوم فلسطین، محکومیت اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و جلوگیری از ادامه جنایات این رژیم عمل کنند. منطقه، قانون عامل اصلی بی ثباتی و ناامنی در منطقه است.

به اشتراک بگذارید