شهریه مدارس غیردولتی گیلان از ۳۳ به ۳۵ درصد افزایش یافت والدین در معرض شهریه های جدید قرار بگیرند.


رئیس اداره مشارکت های غیردولتی آموزش و پرورش گیلان در خصوص افزایش شهریه مدارس غیردولتی استان در سال تحصیلی جدید گفت: سطح نرخ رشد واحدهای آموزش ابتدایی غیردولتی به طور متوسط ​​۳۳ درصد است. و ۳۵ درصد برای مدارس متوسطه اول و دوم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدحسین مهدیساد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نرخ شهریه مدارس غیردولتی بر اساس امکانات، فضا، تجهیزات الکترونیکی، تعداد دانش آموزان، بیمه کارکنان و میزان تعیین می شود. حقوق پرداخت شده ساختمان آموزشی، اجاره ای یا احداثی همکاران واحد در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه هر یک از این مصالح دارای امتیاز ویژه ای است که موجب افزایش سالانه شهریه مدارس غیردولتی می شود.

وی با بیان اینکه سامانه متمرکز تعیین شهریه مدارس غیردولتی کشور فعال است گفت: اطلاعات مربوط به این مدارس بر اساس موارد ذکر شده وارد سامانه می شود که در شهرها، نواحی و مناطق مختلف بررسی می شود. گیلان نیز پس از تصویب به استان منتقل خواهد شد

رئیس اداره مشارکت های مردم نهاد آموزش و پرورش گیلان ادامه داد: در استان تعداد دانش آموزان بر اساس تعریف پروانه های نوسازی با در نظر گرفتن استحکام ساختمان و پروانه های نوسازی و اعتبار آنها، ارسال کلیه اطلاعات و تعیین نرخ بررسی می شود. . در نهایت این امر منجر به صدور ابلاغیه شهریه از سوی وزارت آموزش و پرورش می شود، در حالی که ما سهمی در میزان شهریه استان نداریم.

والدین باید در معرض شهریه های جدید باشند

مهدی زاده در ادامه با تاکید بر اینکه شهریه های جدید مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ باید در اختیار اولیای دانش آموزان قرار گیرد، افزود: مدارس گیلان این دستور مهم را داده اند، لذا مدیران مدارس دقت کنند این دستورالعمل را اجرا کنید

وی گفت: اولیای مدارس دولتی و غیردولتی می توانند قبل و یا در طول سال تحصیلی جدید پرونده دانش آموزان را برای عضویت در واحد آموزشی دیگر درخواست کنند.

رئیس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان افزود: در صورت درخواست ولی قانونی دانش آموز برای دریافت پرونده قبل از شروع سال تحصیلی جدید، پنج درصد از کل شهریه مصوب باید به مدرسه واریز شود.

وی بیان کرد: در صورتی که اولیای دانش آموزان مدارس غیردولتی پس از ترم اول و قبل از شروع نوبت دوم پرونده دانش آموز را درخواست کنند باید ۵۰ درصد از کل شهریه تحریمی را پرداخت کنند. به مدیر مدرسه ارائه شود.

در سال تحصیلی گذشته، بیش از ۷۰۰۰۰ کودک در ۹۰۵ کلاس درس تحصیل کردند.

به اشتراک بگذارید