طالبان دیگر اجازه حمل سلاح در پارک های تفریحی افغانستان را ندارند


سخنگوی این گروه روز چهارشنبه گفت که جنگجویان طالبان دیگر اجازه حمل سلاح خود را در پارک های تفریحی در افغانستان نخواهند داشت که به نظر می رسد تلاش دیگری از سوی حاکمان جدید این کشور برای تضعیف وجهه آنها باشد.

جنگجویان طالبان که بسیاری از آنها بیشتر عمر خود را در یک شورش ۲۰ ساله علیه دولت مورد حمایت ایالات متحده گذرانده اند، پس از تسلط در ماه اوت به پارک های تفریحی در شهرهای افغانستان در شهرها هجوم آوردند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی اصلی طالبان در توییتر نوشت: «مجاهدین امارت اسلامی با سلاح، لباس نظامی و وسایل نقلیه اجازه ورود به شهربازی ها را ندارند».

(آنها) موظف به رعایت کلیه قوانین و مقررات شهربازی هستند».

طالبان به عنوان مجریان سازش ناپذیر و اغلب وحشیانه روش های سختگیرانه خود در آخرین باری که بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ حکومت کردند، شهرت یافتند.

اما از زمان تصدی مسئولیت در ماه اوت، آنها سعی کرده اند چهره معتدل تری را به هموطنان افغان خود و به جهان بزرگتر نشان دهند، زیرا کابینه موقت با یک بحران انسانی رو به رو دست و پنجه نرم می کند.

جنگجویان طالبان پس از تسلط بر این کشور در ماه اوت، به پارک های تفریحی در شهرها و شهرستان های افغانستان هجوم آوردند.
جنگجویان طالبان پس از تسلط بر این کشور در ماه اوت، به پارک های تفریحی در شهرها و شهرستان های افغانستان هجوم آوردند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

یکی از بزرگترین پارک های تفریحی کابل و یک پارک کنار آب در آب انبار قرغه، در حومه غربی غربی، از جذابیت ویژه برای جنگجویان طالبان بود. بیشتر بخوانید

جنگنده‌هایی که تفنگ‌های خودکار را در دست گرفته‌اند برای سوار شدن به چرخ و فلک و کشتی‌های دزدان دریایی در حال چرخش در صف ایستاده‌اند – در حالی که بازدیدکنندگان عادی با عصبانیت به آن نگاه می‌کنند.

اکثر مبارزانی که رویترز در آن زمان با آنها صحبت کرده بود، تا زمانی که طالبان در ماه آگوست کنترل پایتخت را به دست گرفتند، هرگز به کابل نرفته بودند. ۱۵، و برخی مشتاق بودند تا قبل از بازگشت به وظایف در سراسر کشور از شهربازی دیدن کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر