طالبان یک قطره آب به ایران ندادند سرنوشت سیستان با دلار سعودی در حال تغییر است


نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، آب را یک موضوع حیاتی و یک تهدید ملی دانست و گفت: کمال خان سد را ساخت و حوضه هیرمند و جاری شدن این حوضه به شوره‌زارها را نادیده گرفت. برنامه ریزی شده دشمن برای تخلیه سیستان از جمعیت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حبیب الله دهمرده در گفت وگو با خانه ملت، در خصوص جریان آب از سد کمال خان افغانستان اظهار داشت: بخشی از رفع تشنگی سیستان به جریان رودخانه هیرمند بستگی دارد. کوه بابا از رشته کوه هندوکش افغانستان در ۴۰ کیلومتری غرب کابل سرچشمه می گیرد، اما امروز شاهد خشک شدن سیستان و کوچ مردم از آن شهر به شهرهای دیگری مانند قم هستیم. یک نقشه کلاهبرداری کامل که توسط “آمریکا، انگلیس، اسرائیل و آل سعود” تنظیم شده است.

طالبان یک قطره آب به ایران ندادند

نماینده مردم زابل، سهاک، هیرمند، نیمروز و هامون به مجلس گفت: بر اساس این توطئه، بند کمال خان را در ۸۰ کیلومتری سیستان در هیرمند، ادعای ایران در آخرین گام حکومت طالبان ساختند. از این رودخانه به سمت آب شور گودزاره می ریزد به طوری که حتی یک قطره آب به خاک ایران نمی رود، این معضل زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده و شاهد از بین رفتن کشاورزی و دامپروری مردم این منطقه هستیم. ، که مسیر زندگی مردم را تغییر داد و باعث ویرانی یکی از شهرهای مرزی شد. کشور متعلق به ایرانیان است.

دشمنان ایران دست روی سیستان گذاشته اند

وی با انتقاد از اجرای طرح تخلیه سیستان از ایرانیان تاکید کرد: ساخت سد کمال خان و تکذیب ادعای هیرمند و نزول این ادعا به شوره زارها، برنامه ریزی شده دشمن برای تخلیه است. استان سیستان تمام روستاهای سیستان به دلیل بی آبی زیر شن ها فرو می روند، منطقه در بحران است و بسیاری از مردم به شمال خراسان و مشهد یا گرگان و گلستان مهاجرت کرده اند.

۴ راه برای رفع تشنگی سیسترن وجود دارد

دهمرده با ارائه راهکاری برای رفع تشنگی سیستان، ۴ گزینه را تعریف کرد: گام اول تامین آب مورد نیاز از افغانستان است که متاسفانه منجر به این شد که این آب متعلق به ایران نباشد، از سوی دیگر آب سیستان می تواند از دریا به دست می آید عمان که به دریا و آب های عمیق متصل است منبع ایده آلی برای رفع تشنگی سیستان است جدا از اینها و همه گزینه های ذکر شده بهتر است از تبخیر آب جلوگیری شود. روش های جلوگیری از رسوب چاه ها و آب.

رژیم طالبان آب شیرین را به دست ایران ریخت

این نماینده مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به ضعف دیپلماسی در پذیرش جایگاه هیرمند خاطرنشان کرد: دولتمردان متفق القول هستند که دولت های قبلی و کنونی افغانستان همکاری لازم را برای امتیازدهی با ایران نداشته اند. آب شیرینی به دست مسئولان بی وجدان ما ریختند و بار دیگر با انداختن پرچم ایران بر شورزاره اعتبار خود را تثبیت کردند. دلیل عملکرد ضعیف هیرمند در خصوص تاج. ربط دادن سرنوشت سیستان به میراث هیرمند با سیاست اتخاذ شده توسط حکومت طالبان، خیانت به مردم سیستان و کشور ایران است.

سرنوشت سیستان با دلار عربستان در حال تغییر است

دهمرده مجدداً درباره توطئه دشمنان هشدار داد: با دلار سعودی امروز سرنوشت سیستان در حال تغییر است، در حال حاضر شاهد تغییر جمعیت سیستان هستیم تا در آینده نزدیک شاهد حضور افغان ها باشیم. ، چچنی ها و غیره در این استان زمین می خرند و هرم جمعیتی این استان را تغییر می دهند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در ادامه تاکید کرد: تغییر هرم جمعیتی در سیستان به یک تهدید ملی و یک فاجعه جهانی تبدیل می شود، کشور ما در حال از دست دادن خاک است و مسئولان و حافظان استان های مرزی باید مراقب باشند. شناسایی و اجرا شد. برنامه های سیستان و بلوچستان

به اشتراک بگذارید