طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ


پاناکوتا سه رنگ یکی از دسرهای بین المللی منحصر به فرد است که می توان آن را در طعم های مختلف درست کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ با ما همراه باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، کلمه پاناکوتا به معنای خامه پخته شده است، می توانید این دسر را در لیوان های تکی سرو کنید یا در قالب بریزید و در قالب درست کنید. پاناکوتا ضد ژله خوبی است و حتی می توانید از لایه های ژله در این ترکیب ها استفاده کنید.

مواد لازم برای پاناکوتای سه رنگ

۴ لیوان شیر

شکر ۱۵ قاشق غذاخوری

۴ قاشق غذاخوری پودر ژلاتین

½ لیوان آب سرد

خامه صبحانه ۲۰۰ گرم

یک قاشق چایخوری وانیل

۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو

پودر نسکافه ۲ قاشق غذاخوری

گام اول

برای تهیه پاناکوتای سه رنگ خوشمزه ابتدا شیر و شکر را در تابه مناسبی بریزید و سپس تابه را روی شعله ملایم قرار دهید. بعد مخلوط شیر و شکر را هم می زنیم تا ذرات شکر حل شود.

مرحله دوم

حالا پودر ژلاتین را به همراه آب سرد در ظرف مناسبی اضافه می کنیم و می گذاریم بافت ژلاتین اسفنجی شود سپس کتری را روی بخار آب غیرمستقیم قرار می دهیم و می پزیم تا ژلاتین حل شود.

طبقه سوم

در این مرحله خامه صبحانه را در ظرفی جداگانه اضافه می کنیم و سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا خامه یکدست شود. مراقب باشید خامه نجوشد. سپس خامه را به همراه ژلاتین به مخلوط شیر اضافه کنید.

مرحله چهارم

حالا مواد را با هم ترکیب می کنیم سپس از روی آتش برمی داریم. سپس مخلوط پاناکوتا را به ۳ قسمت مساوی تقسیم می کنیم سپس مخلوط وانیل را به یک قسمت اضافه می کنیم سپس مخلوط می کنیم.

طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ

مرحله پنجم

در این مرحله پودر کاکائو را با مقداری آب جوش در ظرف مناسبی بریزید و هم بزنید تا پودر کاکائو حل شود. حالا پودر کاکائو را به یک قسمت از مخلوط اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله ششم

حالا برای بقیه مخلوط، پودر نسکافه را در ظرف مناسبی اضافه کنید و هم بزنید و به آن اضافه کنید. در مرحله بعد می گذاریم مواد دسر کاملا خنک شود و سپس قالب مناسبی را انتخاب می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله ابتدا مخلوط شکلاتی را داخل قالب می ریزیم سپس در یخچال می گذاریم تا قالب ببندد. در مرحله بعد قالب را از یخچال خارج می کنیم سپس مخلوط نسکافه را روی مخلوط شکلاتی می ریزیم.

گام هشتم

در آخر دوباره قالب را می بندیم و در یخچال می گذاریم و لایه آخر خامه وانیلی را اضافه می کنیم. در آخر دسر را به مدت ۶ تا ۷ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا کاملا خودش را بگیرد و بعد سرو می کنیم. نوش جان.

به اشتراک بگذارید