عزاداری تجار گیلانی در شب تاسوعای حسینی در سرکنسولگری آستاراخان روسیه


امشب دسته‌هایی از فرشتگان سیاه‌پوش، دعوا می‌خوانند و در هر نخلستان و دره، نخل‌های گریان اشک و آه بلند می‌شوند. هیئتی از تجار گیلانی نیز در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان روسیه حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هیئتی از تجار گیلانی به سرپرستی هادی تیشوش تابان رئیس اتاق بازرگانی گیلان عصر امروز برای شرکت در مراسم عزاداری حضرت وارد کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در روسیه شد. آقای ع.کوچیان ضمن خیر مقدم به سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان عبدالله حسین (علیه السلام)، رئیس اتاق گیلان با اهدای یک جلد قرآن کریم از زحمات سرکنسول قدردانی کرد.
هیئت تجاری با ورود به خیمه گاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ابتدا با سرکنسول ایران در آستاراخان دیدار و گزارشی از فعالیت های بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در بازار هدف ارائه کردند. از جمله آستاراخان.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان روسیه در ابتدای این بازدید با تسلیت شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش گفت: امروز نگاه جمهوری اسلامی ایران به بازار روسیه است. .
مهدی ع. ایجاد زیرساخت های تجاری کوچیان بسیار مهم و تکمیل شد. شبکه های حمل و نقل نیز اضافه می شود: رشت آستاراخان رویداد مهمی برای تسهیل تجارت است، حمایت از این پرواز برای حفظ منافع تجاری کشورمان ضروری است و باید با حمایت به آن نگاه کنیم.
سرکنسول ایران در آستاراخان از این پرواز حمایت خواهد کرد و مطمئن هستیم که ادامه این پرواز کمک زیادی به توسعه روابط ما خواهد کرد.
سرکنسول ایران در آستاراخان روسیه از ممانعت برخی برای برقراری پرواز رشت آستاراخان انتقاد کرد و به آنها توصیه کرد به صف یاران نظام بپیوندند و امروز همه در کشتی انقلاب به همین دلیل هستیم. تحقق اهداف انقلاب و نظام و توصیه های رهبر معظم انقلاب، امید، باید رویکرد واحدی داشته باشیم تا بتوانیم کشورمان را در توسعه مبادلات اقتصادی در بازارهای هدف صادراتی یاری کنیم. سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه تلاش خود را در این راستا مضاعف می کند و در هر گونه تلاش تحول آفرین در سرکنسولگری برای بهبود اقتصاد کشور و تسهیل تجارت از بازرگانان دریغ نخواهیم کرد.

روابط اقتصادی ایران با روسیه در دولت جدید افزایش یافته است

رئیس اتاق بازرگانی گیلان در این مراسم با سلام به اباعبدالله حسین و یاران امام حسین (ع) گفت: امروز کشور به سمتی می رود که آینده درخشان اقتصاد ایران و همبستگی لازم را نشان می دهد. مسئولان اقتصادی کشور دیدار خواهند کرد.
هادی تیشوش تابان با بیان اینکه مبادلات اقتصادی ما در دوره اخیر دولت جدید ۶۰ درصد افزایش یافته است، به اهداف، برنامه ها و تلاش های بخش خصوصی دولت اشاره کرد. وضعیت فعلی آستاراخان به دلیل زیرساخت های تجاری از یک سو وجود زیرساخت های تجاری در گیلان و موقعیت استراتژیک این استان است که شرایط آن را در این منطقه مشخص کرده است و از سوی دیگر توان اقتصادی و تسهیلات تجاری، واقعیت برای تجارت و بازرگانی با روند بسیار مطلوبی مواجه شده است.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه پرواز مستقیم به آستاراخان را گامی برای تسهیل تجارت دانست و اظهار داشت: تجارت گیلان و آستاراخان قدمتی ۴۰۰ ساله دارد و در این مدت تجارت بین این دو کشور وجود داشته است. ۳۰ سال گذشته استان ها همیشه با روند مثبتی روبرو هستند، تجار گیلان و آستاراخان ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند، وی افزود: در حال حاضر بیش از ۱۳۰ تاجر ایرانی در آستاراخان مشغول به کار هستند که نشان دهنده اهمیت تجارت این استان جنوبی روسیه است. بازرگانی به ویژه گیلان.
در ادامه این مراسم داداشی نماینده وزارت امور خارجه در گیلان به وضعیت اقتصادی گیلان و حمایت های وزارت تجارت و بازرگانی اشاره کرد.
قاسم رضاییان، تاجر و تولیدکننده چای گیلان، رئیس انجمن صنفی قدیرکندگان و فروشندگان گیلان، صادرکننده خشکبار و بازرگان رضا آقازاده، عضو هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان گیلان، بخشی از ظرفیت های اقتصادی استان، کارخانه دار و ماهی. تولید کننده پودر در زمینه مواد اولیه، محمدعلی شجاع پور.
روشنعلی یکتا، عضو هیئت مدیره اتاق ایران و روسیه، صادرکننده کالاهای خشک به روسیه و صادرکننده خدمات فنی و مهندسی به کشورهای اوراسیا نیز از آستاراخان به عنوان شهر فرصت ها یاد کرد و گفت: آستاراخان زالیانکا بندر و مدیر شایسته در این بندر، تأسیس بانک میر بیزنس و مدیر کارآمد در این بانک ایرانی در روسیه و تلاش اتاق بازرگانی گیلان برای راه اندازی پرواز رشت آستاراخان، همگی نشان از تلاش ایران دارد. حضور بیشتر در بازارهای هدف صادراتی.
نماینده شورای بازرگانان و تجار ایرانی مقیم آستاراخان در این مراسم به استعداد و تلاش تجار ساکن آستاراخان اشاره کرد.
در ادامه این نشست، تجار گیلانی در نماز شرکت کردند و پس از استماع خطبه حجت الاسلام سای به بررسی ابعادی از زندگانی امام حسین (ع) و حضرت عباس پرداختند.

به اشتراک بگذارید