عفاف و حجاب همچنان حکایت غم انگیزی است، لزوم تبعیض جنسیتی در ادارات


معاون استاندار گیلان عفاف و حجاب را جریانی قابل توجه ایجاد، بحث و بررسی کرد: حجاب یک مقوله بیرونی است، عفاف یک مقوله درونی است و ما بیشتر به ظاهر توجه کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، حسین مصطفی پور در کارگروه عفاف و حجاب استان گیلان که در تالار گدیر استانداری گیلان برگزار شد، عفاف و حجاب را یکی از اساسی ترین ادیان دانست. مشکلاتی نیز بیان شد: حجاب جدای از عفاف با آسیب های اجتماعی ارتباط مستقیم دارد و در واقع عدم توجه به عفاف و حجاب باعث آسیب های اجتماعی می شود.

وی با ریشه یابی عفاف و حجاب در آموزه های دینی، افزود: یکی از نتایج عفاف و حجاب، تحکیم بنیان خانواده است که اگر عفاف و حجاب را به درستی حفظ کنیم، گامی محکم در جهت تقویت آن برداشته ایم. بنیان خانواده را اگر رها کنیم خانواده را سست می کند.

معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، طلاق و زنان بی سرپرست، کاهش زایمان و پیری جمعیت از پیامدهای بی توجهی به عفاف و حجاب: اگرچه عمر نظام اسلامی ما ۴۳ سال می گذرد، اما عفاف و حجاب همچنان حکایت غم انگیزی دارد. البته اقدامات فرهنگی خوبی انجام شده اما نتوانسته به هدف ما برسد.

مصطفی پور عفاف و حجاب را حرکتی دانست که نیاز به جریان سازی و گفتمان سازی داشت: حجاب یک مقوله بیرونی است، عفاف یک مقوله درونی است، ما به ظاهر بیشتر توجه کردیم در حالی که عفاف و حجاب نیازمند فرهنگ سازی است. ما باید حرکت کنیم. جریان های فرهنگی کشور وارد بحث حرمت حجاب می شوند.

وی با بیان اینکه از ابزار هنر برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بسیار کم استفاده می شود و حتی برخی فیلم ها مخالف عفاف و حجاب هستند، گفت: همه ما معتقدیم که عفاف و حجاب اساس جامعه اسلامی است و باید هنر باشد. باید از زبان امروز برای این رسالت فرهنگی استفاده کرد.

معاون عمرانی استاندار گیلان ترویج عفاف و حجاب را نیاز به ارائه الگوهای جذاب دانست و تصریح کرد: اولین قدم برای ترویج عفاف و حجاب بازگشت به نهادها، سازمان ها و دستگاه های حاکمیتی است و باید فردی باشد که عفاف و حجاب داشته باشد. حجاب خود را در هیئت های حاکمه منزوی نکنید.

وی به اساتید حوزه و دانشگاه برای توضیح چرایی حجاب و پاسخگویی به شبهات یادآور شد: فضای حجاب و حجاب در جامعه امروز نتیجه عملکرد مردم نیست، ادارات دولتی هم مقصر هستند.

مصطفی پور بر لزوم تبعیض جنسیتی در ادارات تاکید و خاطرنشان کرد: آموزش عفاف و حجاب باید در سطح ادارات انجام شود و تمامی برنامه های اجتماعی باید تداوم فرهنگی مرتبط با عفاف و حجاب داشته باشد.

معاون استاندار گیلان بر حمایت از طراحان لباس ایرانی-اسلامی تاکید کرد و تصریح کرد: باید هنرمندان طراح را برای ارائه زیباترین لباس مقدس جمع کنیم چرا که دشمن در حال زیباسازی مسائل فرهنگی از جمله حجاب است.

وی از ادارات خواست نگرش تشویقی نسبت به عفاف و حجاب داشته باشند و خاطرنشان کرد: مردم ایران و گیلان از بنیان دینی محکمی برخوردارند و قطعا از کارهای خیر عفاف و حجاب حمایت می کنند.

به اشتراک بگذارید