عملیات اجرایی بندر چمخاله با پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه به سرعت در حال پیشرفت است


نماینده لنگرود در مجلس، بندر چنخال را یکی از پروژه های زیربنایی این شهرستان دانست و ادامه داد: این پروژه در سه فاز تعریف شده و تنها بندر گردشگری شمال کشور محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، پرویز محمد نژاد با بیان اینکه طرح های مهمی در هفته های اخیر در مجلس مطرح شده است، اظهار کرد: یکی از این طرح ها تغییر وضعیت گروه شرکت ها، قراردادها و حجم ها است. ۷۰۰۰۰۰ نفر تا الان به کمیسیون ها اعلام شده که حتما افزایش می یابد.

وی با توجه به اینکه تبدیل وضعیت به عنوان یک نیاز عمومی است، افزود: این نیاز از سال ها پیش مطرح شده است، بنابراین مجلس به کلیات این طرح عمل کرد و رای داد، اما برای بازنگری و پاکسازی آن به کمیسیون های مربوطه بازگردانده شد. ابهامات

نماینده لنگرود در شورای اسلامی افزایش مالیات یا به عبارتی سردرگمی در سیستم مالیاتی در وصول مطالبات را از دیگر دغدغه های مردم دانست و خاطرنشان کرد: هر دو بار پیگیر وضعیت مالیات هستیم. اتحادیه های کارگری هم در شهر و هم در استان سر کار آورده شدند. با مسائل مالیاتی موافق باشید.

محمد نژاد با بیان اینکه بسیاری از تراکنش ها مشکوک یا مشمول مالیات نیستند، اظهار کرد: برخی از تراکنش ها خرید و فروش نیست، بلکه با استفاده از POS برای انتقال پول از حسابی به حساب دیگر، درآمد و مشمول مالیات محسوب می شود که جایزه دریافت شده است.

وی با اشاره به ساماندهی بخشی از این معاملات افزود: ۹۰ درصد معاملات قابل حل است که حدود ۱۰ درصد مشکوک به ثبت ارقام بالا برای مودیان هستند، بنابراین با همکاری وزیر اقتصاد و دارایی. توافق اتحادیه ها و ادارات مالیاتی، سازمان آغاز شد. ما انجام دادیم.

در سال ۱۳۹۳ قانون مالیات تصویب شد اما دولت آن را اجرا نکرد، نماینده لنگرود در مجلس تصریح کرد: دولت فکر می کرد این مالیات باعث ایجاد مشکل در نظام اجتماعی می شود بنابراین اجرا نشد اما دولت سیزدهم قانون مالیات را اجرا کرد. وی نه به دنبال سود، بلکه تلاش برای ساماندهی حوزه مالیاتی را در دستور کار قرار داد، زیرا نظام مالیاتی کشور باید شفاف و متشکل باشد و همه نحوه پرداخت مالیات را بدانند.

وی با بیان اینکه کشاورزی و گردشگری دو مزیت نسبی گیلان است، اضافه کرد: پروژه های اولویت دار زیادی در شهرستان لنگرود داریم که از آن جمله می توان به کنارگذر، بیمارستان تامین اجتماعی و بندر چنگخال اشاره کرد.

محمد نژاد در ادامه بندر چمخاله را یکی از پروژه های توسعه زیرساختی این شهرستان دانست و بیان کرد: این پروژه در سه فاز تعریف شده و تنها بندر گردشگری شمال کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بندر چنخال به سرعت در حال پیشرفت است و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی روی مجموعه پل (۳۵۷ متر) و دریاچه آرام حاصل شده است، گفت: به زودی کارهای اجرایی شاهد رشد مضاعف خواهد بود. ۱۴۰۲ در سپتامبر تکمیل می شود. کامل خواهد شد؛ اعتبار این بندر ۱۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است و هر چه زودتر کار را به اتمام برسانیم هزینه مالی آن کمتر می شود.

نماینده لنگرود در مجلس از نصب ۱۸ ایستگاه پمپاژ مازاد در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: از سال آینده مشکلی در حوزه آب کشاورزی در شهرستان نخواهیم داشت.

به اشتراک بگذارید