فاز دوم مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری رشت


سید امیرحسین علوی شهردار رشت در خصوص فاز دوم مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری و انعقاد قرارداد همکاری با صندوق پژوهش و نوآوری استان گیلان گفت: شهرداری رشت از سایر گروه ها دعوت می کند. سرمایه گذاری در پارک علم و دانش شهرداری.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید امیرحسین علوی شامگاه پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ در دیدار با دانیال سامی مدیر عامل صندوق تحقیقات و فناوری استان گیلان حضور یافت. ، اعضای شورای اسلامی شهر، نادر حسینی و مجید عزیز، معاونان و مدیران شهرداری با استقبال از رویکرد شورا به خلاقیت و پژوهش، گفت: بحث طرحی است که به شورای شهرداری ارائه شده است. جلسات مکرری با پارک علم و فناوری گیلان و صندوق تحقیقات گیلان در خصوص راه اندازی کارخانه نوآوری برگزار شد.

رشت مایر با اشاره به چندین اقدام دیگر برای انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی کارخانه نوآوری خاطرنشان کرد: از آنجایی که بناهای تاریخی پیاده راه فرهنگی از قبل برای استفاده موزه در نظر گرفته شده بود، شهرداری در نتیجه فعالیت کارخانه نوآوری در این مجموعه ها را حذف کرد. استقرار.

علوی با بیان اینکه مکانی در مجموعه فرهنگی در مجاورت ساختمان مرکزی شهرداری برای راه اندازی کارخانه نوآوری در نظر گرفته شده است گفت: شهرداری رشت در نظر دارد با راه اندازی این مکان در اسرع وقت ابتدا کارخانه نوآوری شهرداری را راه اندازی کند. صحنه

وی با بیان اینکه زمینی به مساحت سه هکتار برای کارخانه نوآوری شهرداری پیشنهاد شده و در دست بررسی است، اذعان داشت: برنامه شهرداری این بود که در محل مشخص شده پارک علمی ایجاد شود تا گروه های دانش آموزی به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت کنند.

شهردار رشت گفت: شهرداری رشت از سایر گروه هایی که می توانند در پروژه پارک علم سرمایه گذاری کنند دعوت می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: از تلاش های شهرداری رشت برای دستیابی به نتایج برنامه راه اندازی کارخانه تحقیقات و نوآوری تشکر و قدردانی می کنم.

مجید عزیزی خواستار ورود جدی تر شهرداری رشت به مباحث تحقیق و توسعه و جذب سرمایه گذاری در این حوزه شد: شهر رشت در حوزه هایی از جمله مسائل زیست محیطی دارای چالش های بسیار جدی و متنوعی است که با تحقیق و نوآوری قابل حل است. .

به اشتراک بگذارید