قاضی محافظت از گرگ های خاکستری را بازیابی می کند


بیلینگز، مونت – یک قاضی روز پنجشنبه حمایت فدرال را برای گرگ‌های خاکستری در بیشتر مناطق ایالات متحده بازگرداند، پس از برکناری آنها در روزهای رو به زوال دولت ترامپ، شکارچیان را در معرض شکار قرار داد که به گفته منتقدان باعث تضعیف آن‌ها از نابودی گسترده در اوایل قرن گذشته می‌شود.

جفری وایت، قاضی منطقه ای ایالات متحده در اوکلند، کالیفرنیا، گفت که خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده نتوانسته است نشان دهد که جمعیت گرگ ها در غرب میانه و بخش هایی از غرب بدون حفاظت تحت قانون گونه های در خطر انقراض قابل حفظ است. وایت گفت که این سرویس همچنین به اندازه کافی تهدیدات برای گرگ ها را در خارج از آن مناطق اصلی در نظر نگرفت.

حامیان حیات وحش سال گذشته از این آژانس شکایت کرده بودند. این حکم مستقیماً بر گرگ‌های کوه‌های راکی ​​شمالی آیداهو، مونتانا و وایومینگ و بخش‌هایی از چندین ایالت مجاور تأثیر نمی‌گذارد. پس از لغو حمایت های فدرال در آن منطقه توسط کنگره در دهه گذشته، این حیوانات تحت صلاحیت ایالتی باقی می مانند.

وکلای دولت بایدن از قانون ترامپ که حمایت‌ها را حذف می‌کرد، دفاع کردند و استدلال کردند که گرگ‌ها به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر هستند که حتی اگر به دلیل شکار شدید تعداد آنها به شدت کاهش یابد، به عقب برگردند.

در خطر آینده گونه ای است که بازیابی آن از انقراض نزدیک به عنوان یک موفقیت حفاظتی تاریخی اعلام شده است. این بهبود ضربه تلخ شکارچیان و کشاورزان را که از حملات گرگ ها به گله های شکار بزرگ و دام خشمگین بودند، به همراه داشت. آنها ادعا می کنند که دیگر حمایت ها تضمین نمی شود.

ملیسا شوارتز، سخنگوی وزارت کشور گفت که آژانس در حال بررسی تصمیم روز پنجشنبه است و هیچ اظهارنظر بیشتری ارائه نکرد.

گرگ های خاکستری
در دهه ۱۹۳۰، گرگ ها در اکثر مناطق تحت کمپین های مسموم سازی و به دام انداختن توسط دولت از بین رفتند.
AP

گروه‌های حامی حیات وحش می‌گویند دستور قاضی بلافاصله شکار را در منطقه دریاچه‌های بزرگ متوقف می‌کند، جایی که مقامات ویسکانسین پس از اینکه سال گذشته شکار گرگ از سهمیه ایالت عبور کرد و طی چهار روز ۲۱۸ گرگ را کشت، مورد انتقاد قرار گرفتند.

جان هورنینگ با گروه محیط زیست WildEarth Guardians گفت: «گرگ‌ها در منطقه دریاچه‌های بزرگ می‌توانند اعدام شوند.

حمله گرگ به دام غیر معمول است، اما می تواند خسارت اقتصادی قابل توجهی به کشاورزان در هنگام کشته شدن گاو یا گوسفند آنها وارد کند.

و گرگ ها در برخی نقاط اندازه گله های گوزن و آهو، طعمه طبیعی آنها را کاهش داده اند. این خشم را در میان شکارچیانی که حیوانات شکار بزرگ را هدف قرار می دهند، برانگیخته است.

فدراسیون اداره مزرعه آمریکا، انجمن ملی تفنگ و سایر گروه های صنعتی از قاضی خواسته بودند که حفاظت فدرال را بازگرداند و گرگ ها را تحت کنترل مقامات ایالتی که اجازه شکار گرگ را می دهند، نگه دارد.

زیپی دووال، رئیس اداره مزرعه، گفت که از این حکم “بسیار ناامید” است و این حکم بهبودی گرگ ها را فراتر از اهداف جمعیت دولت نادیده می گیرد.

اد مک بروم، سناتور ایالتی جمهوری‌خواه از شبه‌جزیره فوقانی میشیگان، گفت: «واقعاً ناامیدکننده و خشم‌انگیز است که برخی از قضاوت‌هایی که هزاران مایل دورتر هستند، ناگهان به ما می‌گویند که نمی‌توان به مدیریت علمی خودمان در مورد گونه‌ها اعتماد کرد». آنها به سادگی شهروندان را وادار می کنند تا مسائل را به دست خود بگیرند.»

هیچ یک از ایالت های دریاچه های بزرگ با جمعیت ثابت گرگ – میشیگان، مینه سوتا و ویسکانسین – قبل از حکم قاضی، شکار گرگ بیشتری را برنامه ریزی نکرده بودند. هر سه در حال به روز رسانی برنامه های مدیریت گرگ خود بودند و مقامات گفتند که کار ادامه خواهد داشت.

یک قاضی ایالتی در ویسکانسین در ماه اکتبر، در پاسخ به شکایتی که ادعا می‌کرد این شکار غیرقانونی بوده، شکار را دو هفته قبل از شروع آن مسدود کرده بود.

در میشیگان، جایی که جمعیت گرگ ها حدود ۷۰۰ گرگ است، قانونگذاران جمهوری خواه قطعنامه های موافق شکار را ارائه کردند اما هیچ پیشنهاد رسمی در کمیسیون حیات وحش که فصل های شکار را تعیین می کند، ارائه نشد.

گرگ های خاکستری در حال راه رفتن
باقیمانده جمعیت در منطقه دریاچه های بزرگ غربی به نزدیک به ۴۴۰۰ گرگ در میشیگان، مینه سوتا و ویسکانسین افزایش یافته است.
AP

اد گلدر از دپارتمان منابع طبیعی ایالتی گفت، قبل از اینکه شکار در نظر گرفته شود، مقامات میشیگان می خواهند وضعیت حقوقی آنها برای همیشه حل شود “با توجه به سابقه طولانی چالش های قانونی در تصمیم گیری های حذف از فهرست و تغییر وضعیت ناشی از تغییر وضعیت گرگ ها.”

وضعیت گرگ های راکی ​​شمالی در شکایتی که روز پنجشنبه تصمیم گرفت به چالش کشیده نشد. با این حال، پس از تصویب قانون‌گذاران جمهوری‌خواه ایالتی در مونتانا و آیداهو در سال گذشته که قصد داشتند تعداد گرگ‌ها را با آسان‌تر کردن کشتن آن‌ها کاهش دهند، در ماه سپتامبر، بررسی جداگانه‌ای درباره اینکه آیا باید حمایت‌ها برای گرگ‌های منطقه بازگردانده شود یا خیر، آغاز کرد. . .

بر اساس قوانین سست شده، شکارچیان و تله‌گذاران عمدتاً در مونتانا رکورد ۲۳ گرگ را که در زمستان امسال در خارج از پارک ملی یلوستون سرگردان بودند، کشتند. به دلیل محبوبیت گله های گرگ یلوستون در بین گردشگرانی که از سرتاسر جهان از آن بازدید می کنند، این خشم عمومی را برانگیخت.

در پی این قتل، بخش داخلی دب هالند این هفته مقاله ای را منتشر کرد و گفت که مقامات فدرال می توانند از گرگ های راکی ​​شمالی محافظت اضطراری کنند اگر این گونه در معرض خطر جدی قرار گیرد.

«قوانین اخیری که در برخی از ایالت‌های غربی به تصویب رسیده است، مدیران دولتی حیات وحش را با ترویج کاهش شدید جمعیت گرگ، مانند حذف محدودیت‌های کیسه‌ای، طعمه‌گذاری، به دام انداختن، شکار شبانه و تعقیب سگ‌ها تضعیف می‌کند – همان شیوه‌هایی که در طول گذشته تقریباً گرگ‌ها را از بین بردند. هالند نوشت.

گرگ‌ها زمانی در بیشتر مناطق ایالات متحده بودند، اما در دهه ۱۹۳۰ در بیشتر مناطق تحت کمپین‌های مسموم‌سازی و به دام انداختن توسط دولت از بین رفتند.

جمعیت باقیمانده در منطقه دریاچه های بزرگ غربی از آن زمان به حدود ۴۴۰۰ گرگ در میشیگان، مینه سوتا و ویسکانسین افزایش یافته است. و بیش از ۲۰۰۰ گرگ شش ایالت را در شمال راکی ​​و شمال غربی اقیانوس آرام را اشغال می کنند.

با این حال، گرگ ها در بیشتر محدوده تاریخی خود غایب هستند. حامیان حیات وحش استدلال می‌کنند که حمایت‌های مداوم مورد نیاز است تا بتوانند در کالیفرنیا، کلرادو، اورگان و سایر ایالت‌ها به گسترش خود ادامه دهند.

دولت‌های دموکرات و جمهوری‌خواه به طور یکسان، به جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهور سابق، در پی حذف یا کاهش حمایت‌های فدرال از گرگ‌ها بوده‌اند که برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ تصویب شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر