قدردانی «علی حسین سلخدر» از زحمات سعید نادری به عنوان رئیس جدید گمرک آستارا


مراسم معارفه رئیس جدید گمرک آستارا با حضور صادق برسگر سرپرست گمرک گیلان، استاندار، نماینده و جمعی از مسئولان شهرستان آستارا برگزار شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، طی حکمی از سوی «علیرضا مقدسی» رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران، «علی حسین ذوالخدر» به مدت ۴ ماه به عنوان سرپرست اداره کل گمرک آستارا منصوب شد.

پیش از این سعید نادری رئیس گمرک آستارا و ذوالقادر خشم معاون گمرک بودند.

بندر مرزی آستارا در شمال غرب گمرک استان گیلان، واردات و صادرات مناسب، ورود و خروج موقت، همکاری مرزنشینان، تردد داخلی و خارجی، بلیت بین المللی، مبدا و مقصد بلیط، کابوتاژ، امور مسافری. ، مرجوعی ، پستی و امانت قضایی کار می کنند.

فرماندار آستارا در این مراسم گفت: سه گمرک از پنج گمرک استان گیلان در آستارا مستقر هستند که یکی از الزامات اصلاح ساختار سازمانی گمرکات این شهرستان است.

عنایت رضایی پور تصریح کرد: گمرک آستارا در حوزه های زمینی، ریلی و دریایی فعال است.

وی با بیان اینکه کمتر گمرکی در کشور وجود دارد که این سه رویه را همزمان داشته باشد، ادامه داد: باید به طور جداگانه به این گمرک ها نگاه کنیم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت گمرک زمینی آستارا در مرز زمینی ۷/۲۴ ساعته است خاطرنشان کرد: بهره برداری از گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا نشان از اهمیت گمرک در این شهرستان دارد.

نماینده عالی دولت در آستارا با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد صادرات استان گیلان از طریق گمرک آستارا انجام می شود، خاطرنشان کرد: اگرچه آستارا با خطوط ریلی بین المللی به رشت متصل نیست، اما با اتصال این خط می توان رونق و پیشرفت داشت. علاقه به پیشرفت اقتصادی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه راه آهن رشت – آستارا به اشتغال جوانان منطقه کمک می کند، افزود: از پنج گمرک استان گیلان سه گمرک مرزی و دو گمرک زمینی، ریلی و بندر منطقه ویژه اقتصادی آستارا است. گمرکات مرزی و خزر در منطقه آزاد انصالی قرار دارند.

وی در ادامه درباره لزوم اصلاح ساختار سازمانی گمرک آستارا تاکید و یادآور شد: این گمرکات باید دارای ساختار سازمانی مناسب با حوزه جذب نیروی انسانی باشد.

رضایی پور با تاکید بر لزوم راه اندازی امکانات سخت افزاری گمرک آستارا تصریح کرد: نیازمند تقویت و افزایش تجهیزات سخت افزاری از جمله کیفیت و تعداد دستگاه های ایکس ری هستیم که ایجاد پارک تیراندازی از مهمترین خواسته های ما است. ایجاد رونق اقتصادی در مرزهای سه گانه آستارا.

در پایان این جلسه از زحمات سعید نادری و علی حسین ذوالخدر به عنوان سرپرست جدید گمرک آستارا به مدت ۴ ماه معرفی شد.

به اشتراک بگذارید