قطر اولین میزبانی است که در بازی افتتاحیه شکست خورده است


اکوادور به لطف ۲ گل کاپیتان خود از سد قطر گذشت و به این ترتیب اولین میزبان در تاریخ جام جهانی آنابیس شد که در بازی افتتاحیه خود شکست می خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، تیم های قطر و اکوادور در گروه اول از ساعت ۱۹:۳۰ هفته اول مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه البیت به مصاف هم رفتند. شاگردان گونزالو آلفارو با ۲ گل بر میزبان غلبه کردند که شروعی عالی برای چهارمین بازی خود در جام جهانی بود.

ترکیب اصلی تیم ملی قطر: سعد الشیب، بولام خوقی، بسام هشام راوی، عبدالکریم حسن، پدرو میگل، عبدالعزیز حاتم، حسن الحیدوس، کریم بودیاف، اکرم عفیف، مویس علی، هومان احمد.

سرمربی قطر: فلیکس سانچز

ترکیب اصلی تیم ملی اکوادور: هرنان گالیندز، فلیکس تورس، پیرو هینکاپیا، پروویس استوپینیان، آنجلو پرسیادو، روماریو ایبارا، گونزالو پلاتا، جکسون مندز، مویسس کایسیدو، مایکل استرادا، انر والنسیا.

سرمربی اکوادور: گونزالو آلفارو

تیم داوری: دانیله اورساتو (ایتالیا)، چیرو کربن (ایتالیا)، الساندرو جیلاتینی (ایتالیا)، استفان کواچ (رومانی).

میزبان در ۲ دقیقه ابتدایی بازی را تهاجمی آغاز کرد اما زردپوشان خیلی زود بازی را در دست گرفتند و در دقیقه ۳ با اشتباه سعد الشیب دروازه بان باتجربه قطر گل اول را به ثمر رساندند. گل اما لحظاتی بعد همین گل بود که باعث شد اکوادوری آفساید اعلام شود.

اما شاگردان آلفارو به حملات خود ادامه دادند و گل اول در دقیقه شانزدهم به ثمر رسید. مهاجم و کاپیتان اکوادور، انر والنسیا، یک ضربه پنالتی از سعد الشیب گرفت که سپس به راحتی اولین گل خود در جام جهانی بیست و دوم را بر خلاف دستور دروازه بان به ثمر رساند و چهارمین گل خود را در تاریخ ثبت کرد. جام جهانی، تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ تیم ملی کشورش. این مسابقات تغییر کرده است

شاگردان فلیکس سانچز به عملکرد ضعیف خود ادامه دادند. آنها تحت تاثیر جو بازی و تیم حریف بودند که کارشان را سخت می کرد. آنجلو پرسیادو، مدافع راست اکوادور، بار دیگر با یک پاس زیبا به محوطه جریمه برای والنسیا گلزنی کرد. مهاجم ۳۲ ساله سه رنگ این بار با یک ضربه سر هنرمندانه فاصله را به گوشه دروازه شیب دو برابر کرد.

با این گل، والنسیا پس از میروسلاو کلوزه، پائولو ونکاپ، نیمار و دنیس چریشف به پنجمین بازیکنی تبدیل شد که در بازی های ابتدایی قرن بیست و یکم موفق به گلزنی شده است.

بازی خشن قطری ها باعث شد که آنها سه کارت زرد بگیرند و به والنسیا آسیب بزنند. البته بازیکن بازی به زمین برگشت. مویس علی در ثانیه های پایانی توانست با ضربه سر فاصله را کم کند اما نتوانست در این قسمت عملکرد خوبی داشته باشد. بازی در نیمه اول با ۲ گل به پایان رسید.

در نیمه دوم هیچ چیز جدید و عجیبی وجود نداشت. باز هم اکوادور صاحب توپ و میدان شد. آنها می توانستند گل سوم را هم به ثمر برسانند اما سعد الشیب اولین واکنش مثبت خود را در این دیدار نشان داد تا میزبان در دقیقه ۵۵ برای سومین بار نتوانست دروازه را باز کند.

اکوادور به کنترل بازی ادامه داد. از طرفی قطر توانایی رسیدن به دروازه نماینده آمریکای جنوبی را نداشت که باعث شد در نیمه دوم شاهد یک بازی خسته کننده باشیم. تغییرات انجام شده توسط ۲ سرمربی تغییر چندانی در روند بازی ایجاد نکرد.

نکته جالب این نیمه، ادامه مصدومیت انر والنسیا و ترک زمین در دقیقه ۷۶ بود. این بازیکن با تشویق هواداران زمین را ترک کرد و باید دید این مصدومیت چقدر بد خواهد بود.

این بازی در نیمه اول با همان ۲ گل به سود اکوادور به پایان رسید تا برای اولین بار در تاریخ جام جهانی شاهد شکست افتتاحیه تیم میزبان باشیم. قطر دومین تیم عربی بود که پس از عربستان در بازی افتتاحیه شکست خورد. چهار سال پیش عربستان با پنج گل مغلوب روسیه شد. اکوادور اولین تیمی از منطقه آمریکای جنوبی به جز برزیل بود که در بازی افتتاحیه خود پیروز شد. آنها با این برد به طور موقت گروه اول را هدایت می کنند و باید منتظر نتیجه نبرد هلند و سنگال باشند. این دیدار فردا (دوشنبه) از ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید