قوه مقننه نیویورک با تقسیم مجدد به دموکراسی اعلام جنگ می کند


بنابراین دموکراسی اینگونه می میرد: با یک تسلیم ناجوانمردانه مسئولیت، محکوم کردن هر کسی که در اکثریت قانونگذاری نباشد و یک آه ضعیف استعفا.

خیلی خشن؟ خوب

این یک ضربه مجازی یک یا دو به دموکراسی دوست قدیمی ما بود، و این تک تک نیویورکی‌ها هستند که تمام شدت ضربات را احساس خواهند کرد. تنها در یک هفته، کمیسیون مستقل تقسیم مجدد از وظیفه قانون اساسی خود که توسط رأی دهندگان برای ارائه نقشه های تقسیم مجدد منصفانه و مستقل بود کنار رفت. مجمع شرایط و فرصت بحث در اتاق پایین ایالت را محدود کرد. و سپس با اعمال محدودیت های خودسرانه بر حقوق شهروندان برای مشارکت در دولت خودمان، دو برابر شد.

هر یک از این اقدامات به تنهایی برای برانگیختن خشم کافی است، اما در کنار هم، این احساس مانند یک لحظه پرتاب چای در بندر است.

برای مدت طولانی، تقسیم بندی مجدد ده ساله در نیویورک مملو از فریبکاری های سیاسی مطلوب بود، و بنابراین در سال ۲۰۱۴ ما به کمیسیون مستقل تقسیم مجدد – یک کمیته جدید دو حزبی و مستقل – سپردیم تا آن را مدیریت کند. ما آنقدر در این مورد جدی بودیم که آن را در قانون اساسی ایالت قرار دادیم. برای لحظه ای خوش بینی محتاطانه وجود داشت.

سپس واقعیت سیاسی شکل گرفت.

هر گونه امید به تقسیم مجدد غیرحزبی در هفته گذشته هنگامی که کمیسیون دستان خود را بالا برد و نتوانست بر سر زمان به توافق برسد، متوقف شد. ملاقاتچه رسد به یک مسیر عادلانه رو به جلو.

نقشه منطقه جدید کنگره برای شهر نیویورک.
نقشه منطقه جدید کنگره برای شهر نیویورک.
کارگروه قانونگذاری NYS در مورد تحقیقات جمعیتی و گزارش مجدد

اعضای کمیسیون جمهوری خواه و دموکرات با انگشت به یکدیگر اشاره کردند، اما یک چیز مسلم است: امتناع IRC از تکمیل مسئولیت قانون اساسی خود نشان دهنده چیزی کمتر از تخطی از وظیفه است. نیویورکی ها باید از ناتوانی کامل دولتشان در اولویت دادن به مردم خشمگین شوند، اگر نگوییم متعجب شوند.

از آنجایی که دموکرات‌ها در حال حاضر در هر دو مجلس قانون‌گذاری دارای اکثریت‌های فوق‌العاده هستند، تقریباً هیچ مانعی وجود ندارد که دولت ما را به یک کابوس غیرقابل تشخیص و غیردموکراتیک تبدیل کنند. و ما ساده لوح خواهیم بود اگر فکر کنیم این سناریو دقیقاً همان چیزی نیست که قانونگذار از روز اول رویای آن را داشته است.

اما چرا باید در تعقیب مخالفان از میدان سیاسی دست بردارید، در حالی که می توانید سخنرانی آنها را در داخل ساختمان کنگره نیز محدود کنید؟ این دقیقاً همان کاری است که تغییر قوانین جدید انجام می دهد، بحث در مورد هر لایحه ای را به چهار ساعت محدود می کند، با یک دوره ۱۵ دقیقه ای برای هر قانونگذار که می خواهد صحبت کند.

در ظاهر، ممکن است منطقی به نظر برسد. اما برای مثال، لوایح بودجه اغلب شامل صدها برنامه مختلف می شود. ۱۵ دقیقه به سختی زمان کافی برای صحبت در مورد دو یا سه برنامه خواهد بود. این با قانون موجود در سنای ایالت مطابقت دارد.

بله، شما هنوز هم ممکن است کارهای مردم را در خانه دولتی آنها انجام دهید، اما باید آن را در یک دوره ۱۵ دقیقه ای خودسرانه انجام دهید. شاید بهتر باشد آن را «دموکراسی لایت» بنامیم.

و حق شهروندی برای مشارکت مستقیم در فرآیند را فراموش کنید. که با کشیدن قلم بوروکراتیک به آن رسیدگی شد. در یک تغییر ناگهانی و مزخرف در رویه، کمیته راه‌ها و ابزارهای مجلس مبهم اما قدرتمند تصمیم گرفته است که توانایی افراد را برای شرکت در جلسات استماع بودجه، فراخوان آزاد سالانه برای مشارکت شهروندان در فرآیند بودجه ایالت، محدود کند.

ابتدا، جلسات استماع به یک پلت فرم کاملا مجازی منتقل شد. سپس شهادت شفاهی از پنج دقیقه فشرده به سه دقیقه محدود شد. اکنون، همانطور که در نامه ای به مرکز امپراتوری در اوایل این هفته توضیح داده شده است، کمیته اعلام می کند که “به دلیل محدودیت های زمانی، شاهدان / سازمان هایی که به دنبال شهادت شفاهی هستند فقط مجاز به شهادت در یک جلسه خواهند بود.”

محدودیت های زمانی؟ از بدنی که دیگر به آلبانی سفر نمی کند اما به صورت مجازی در جلسات استماع شرکت می کند؟ از همان ارگانی که دسترسی شهروندان را به ساختمان دفتر قانونگذاری مسدود کرد؟ این فقط بحث را محدود نمی کند، یک ناک اوت کامل است.

اگر جسارت اهمیت دادن به آنها را دارید و می خواهید که مثلاً در مورد آموزش و پرورش و هم از ساکنان خانه سالمندان شنیده شوید، شانس سختی دارید! شما باید مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این روش تحت Democracy Lite کار می کند.

قانونگذاران ایالتی اکنون به 15 دقیقه بحث در مجلس محدود خواهند شد.
قانونگذاران ایالتی اکنون به ۱۵ دقیقه بحث در مجلس محدود خواهند شد.
هانس پنینک

این قانون نه تنها اعضای اپوزیسیون را تهدید می کند، بلکه هر کسی به دنبال شهادت در مورد موضوع بودجه سازمان‌های راست و چپ سیاسی و تک تک نیویورکی‌ها حق اساسی خود را برای درخواست از دولتشان محدود کرده‌اند.

دولت کتی هوچول قول داد که دولت بازتر و شفاف‌تری ایجاد کند. این نمی تواند چیزی باشد که او در ذهن داشت. کناره گیری IRC از وظایف تقسیم مجدد خود، تلاش های آن برای اصلاح یک کشور فاسد را تضعیف می کند. تغییرات قوانین قوه مقننه این فساد را به طرز خنده‌داری آشکار می‌کند.

آیا ناامید است؟ نه. هنوز نه. دموکراسی حکومت مردم است و تنها در صورتی می میرد که ما اجازه دهیم. پس بایست، نیویورک! مسابقه تمام نشده است. فقط دور دوم است

تیم هوفر رئیس و مدیرعامل مرکز امپراتوری است. برگرفته از RealClearPolicy.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر