قیمت مرغ به اوج دیگری رسیده است، اما بازار در حال حاضر منعطف نیست، اگرچه مرغداران خواهان افزایش قیمت هستند.


رئیس اتحادیه طیور و ماهی گفت: اکنون که گوشت مرغ به قیمت مصوب در بازار رسیده است، فروش آن با قیمت های بالاتر غیرقانونی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس اتحادیه طیور و ماهی گفت: اکنون گوشت مرغ به قیمت مصوب در بازار رسیده است، فروش با قیمت بالاتر خلاف قانون است.
مهدی یوسف خانی گفت: قیمت فعلی هر کیلو مرغ زنده در مرغداری ها ۳۸ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی قیمت ران مرغ را ۵۰ هزار تومان، ران مرغ بدون کمر را ۵۹ تا ۸۰۰، سینه بدون استخوان ۱۱۰ هزار تومان و فیله مرغ را ۱۲۰ هزار تومان اعلام کرد.

یوسف خانی می گوید: مرغداران با وجود افزایش قیمت تمام شده تولید، خواستار بازنگری در قیمت گوشت مرغ هستند، ستاد تنظیم بازار به دلیل تقاضای کم و کشش بازار بعید است قیمت مرغ را افزایش دهد.

رئیس اتحادیه طیور و ماهی گفت: روزانه یک هزار و ۶۰۰ تن مرغ در تهران به فروش می رسد، این در حالی است که پیش از آزادسازی تعرفه، عرضه به ۲ هزار تن در روز می رسید.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که در حال حاضر قیمت گوشت مرغ کیلویی ۵۸ تا ۶۵ هزار تومان، ران مرغ ۵۵ تا ۶۵ هزار تومان، سینه ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و فیله ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است. او فکر می کند که وعده های بالای اتحادیه ماهی در مورد نرخ های مصوب گران است.

اتحادیه طیور و ماهی اعلام کرد که تا روز گذشته گوشت مرغ زیر قیمت مصوب در خرده فروشی ها به فروش می رسید اما امروز با اندکی افزایش به قیمت مصوب رسید.

به اشتراک بگذارید