لاهیجان برای توسعه دیپلماسی شهری مسیر چای، نه فرهنگ سازی


لاهیجان شب گذشته در مراسمی با حضور دبیرکل و اعضای کمیسیون ملی یونسکو رسما پایتخت چای ایران اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، استاندار گیلان، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس و مراسم لوح تقدیر پایتخت چای ایران در یونسکو برگزار شد. جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی در لاهیجان.
مراسم لوح تقدیر پایتخت چای ایران عصر یکشنبه با حضور استاندار گیلان و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در لاهیجان در یونسکو برگزار شد.
رضا زنده دل شهردار لاهجان در مراسم اهدای لوح در پایتخت چای ایران گفت: اولین دستور کار تیم مدیریت شهری جدید در لهجان کسب عنوان بود. اقتصاد
همچنین نماینده مردم لاهیجان و سیاقل در شورای اسلامی با تاکید بر اینکه لاهیجان همیشه اولین شهر بود، خاطرنشان کرد: لاهیجان مقر حکومت شیعیان و پایتخت چای ایران اولین شهر بود. این کشور دارای مزرعه چای، اولین کارخانه چای، اولین مرکز تحقیقات چای و اولین سندیکای چای است.
رسول فاروقی گفت: توسعه و پیشرفت لاهیجان با کمک همه نخبگان فراهم می شود.
حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران در این مراسم گفت: در دوره جدید باید تفاوت و تفاوت را در فرهنگ و هنر نشان دهیم.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ با پول ساخته نمی شود، گفت: ویژگی اصلی شهرستان لاهیجان فرهنگ بالای این شهر است.
ایوبی با بیان اینکه کار یونسکو شبکه سازی است، ادامه داد: ادامه این مسیر در گرو مسئولان شهرستان لاهیجان است که می توانند با ایجاد ارتباط با دستگاه های برداشت چای و سایر چای ها، مراحل فراوری چای و آداب و رسوم بدیع را بشناسند. شهرهای در حال رشد جهان
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران افزود: بزرگترین سرمایه لاهیجان سرمایه اجتماعی و انسانی بود که این عنوان به مردم شهر اضافه شد.

به اشتراک بگذارید