لاهیجان به دنبال ثبت در فهرست ملی و جهانی یونسکو به عنوان پایتخت چای است


رضا زنده دل گفت: در تلاش هستیم تا نام لاهیجان به عنوان پایتخت چای کشور در فهرست ملی و جهانی یونسکو ثبت شود و قطعاً سود این فعالیت به مردم و دست اندرکاران این صنعت باز خواهد گشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه شورای اسلامی شهر لاهیجان با حضور رضا زنده دل شهردار لاهیجان، اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس انجمن چای کشور، حبیب جهانساز و رئیس میربلوکی برگزار شد. سمیع، رئیس اتحادیه تعاونی چایکاران کشور، اتحادیه کارخانجات شمال، نماینده یونسکو در ایران، صادق حسنی، مدیرعامل کارخانجات شمال، گالی پور معاون مؤسس سازمان چای کشور، اتحادیه را در شورای شهر برای هماهنگی و همکاری با جشن سنگ کوبی پایتخت چای کشور در لاهیجان.

بهمن کنعانی رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان با قدردانی از زحمات شبانه روزی شهردار و کارکنان شهرداری لاهیجان، ۲۳ تیرماه روز شهرداری را به دهیاران و دهیاران تبریک گفت. به اهالی روستا به ویژه خانواده بزرگ شهرداری لاهیجان افزود: بی شک نقش شهرداری ها و دهیاری ها در توسعه و عمران شهرها و روستاها بر همگان، شهرداری ها به عنوان یک نهاد خدماتی، فرهنگی و اجتماعی روشن است و بستگی به مشارکت دارد. شهروندان، نقش مهم و موثری در پیشرفت و توسعه جوامع ایفا می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: مدیریت شهری لاهیجان در دوره ششم بتواند خدمات پایداری به شهروندان ارائه دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان با قدردانی از حضور دست اندرکاران صنعت چای در جلسه شورای شهر، با ارائه گزارش پیگیری و جلسات مدیریت شهری در خصوص ثبت لاهیجان به عنوان پایتخت چای کشور، چای خواست. سازمان شهرداری لاهیجان به عنوان متولی اصلی چای کشور در این راستا کمک خواهد کرد تا جشن پایتخت چای کشور در لاهیجان به نحو احسن برگزار شود.

شهردار لاهیجان با بیان اینکه هر شهری ظرفیت های خاص خود را دارد و لاهیجان رتبه اول در کشت چای در ایران را دارد، موزه ویژه و تاریخی چای و آرامگاه «کاشف السلطنه» بنیانگذار صنعت چای ایران وجود دارد. واقع در این شهر. به عنوان پایتخت چای کشور معرفی می شود و در تلاش هستیم تا نام این شهر به عنوان پایتخت چای کشور در فهرست ملی و جهانی یونسکو ثبت شود، مطمئناً مزایای این کار به مردم باز خواهد گشت و دست اندرکاران این صنعت

در این جلسه تمامی مسئولین حاضر برای برگزاری هرچه باشکوه این رویداد بزرگ فرهنگی و اقتصادی در لاهیجان ابراز همکاری و تصمیم به تشکیل کارگروهی در این خصوص گرفتند.

به اشتراک بگذارید