لیگ فوتبال مکزیک به دلیل نزاع وحشیانه، کوئرتارو را با محرومیت هواداران مواجه کرد


مقامات فوتبال مکزیک روز سه‌شنبه به کوئرتارو دستور دادند تا بازی‌های خانگی خود را به مدت یک سال در یک استادیوم خالی برگزار کند، پس از آن که هواداران در یک نزاع خونین درگیر شدند که حداقل ۲۶ نفر را مجروح کرد و به تیتر اخبار جهانی تبدیل شد.

میکل آریولا، رئیس لیگ به خبرنگاران گفت: مجازات های اعمال شده توسط لیگ برتر فوتبال مردان مکزیک و فدراسیون فوتبال این کشور همچنین هواداران کوئرتارو را از حضور در بازی های خارج از خانه به مدت سه سال محروم می کند.

مقامات گفتند که وضعیت سه نفر پس از غوغا در روز شنبه در جریان بازی مقابل تیم میهمان اطلس، قهرمان لیگ MX، وخیم است.

ویدئوهای تلفن همراه که در فضای مجازی پخش شد و خشم را در مکزیک و فراتر از آن برانگیخت، نشان می داد که مردم به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

آریولا و یون دی لوئیزا، رئیس فدراسیون فوتبال مکزیک، این اقدامات را در یک کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند.

آریولا با اشاره به گروه‌های سازمان‌یافته از طرفداران که مسئول خشونت هستند، گفت: «ما مجرمانی را نمی‌خواهیم که در لباس مبدل باشند. او افزود که چنین گروه‌هایی برای حضور در بازی‌های آینده به اعتبار نیاز دارند.

ویدیوهای تلفن همراه از خشونت در فضای مجازی پخش شد و خشم در مکزیک را برانگیخت
ویدیوهای تلفن همراه از خشونت در فضای مجازی پخش شد و خشم در مکزیک را برانگیخت
EPA / انریکه کونتلا

چهار عضو اصلی تیم مدیریت کوئرتارو همچنین از هر گونه نقش آتی در سایر تیم ها محروم شدند، در حالی که باشگاه ۱.۵ میلیون پزو (۷۰۱۵۰ دلار) جریمه شد.

نه مسئولان لیگ و نه فدراسیون به آنچه باعث خشونت شد، اشاره نکردند، خشونتی که از سکوها به زمین سرایت کرد در حالی که صدها نفر دیوانه وار به دنبال پوشش بودند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر