ماجرای تمرینات حسن یزدانی قبل از فینال چه بود؟ | وزیر امور خارجه در این زمینه دخالتی نکرده است


سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با رد ادعای پدر حسن یزدانی در مورد اتفاقات قبل از فینال، تاکید کرد که درخواست بازبینی هوادار با فرد سنگین‌تر، درخواست خود یزدانی بوده که در اعزام قبلی انجام داده بود. تشکیل می دهد.

مصطفی میرعمادیان در گفت وگو با ایسنا، پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا درباره صحبت های پدر حسن یزدانی می گوید که دلیل شکست یزدانی به دیوید تیلور در فینال مسابقات جهانی این بوده که رئیس فدراسیون او را مجبور به دیدن او کرده است. نیم ساعت قبل از مبارزه، مربی تیم ملی را با وزنه ۱۱۰ کیلوگرمی و ضربان قلب ۲۵۰ تمرین کرد. تهیه شده توسط اساتید آموزش، تغذیه و روانشناس. در بخشی از این فرم ها از کشتی گیران قبل از مبارزه فینال پرسیده شد که چه می خواهید، به عنوان مثال حسن یزدانی گفت که ورزشکاران و هواداران زیادی قبل از مبارزه به سراغ من می آیند و از من می خواهند عکس بگیرم، در این مورد پرسید. برای ساکت ماندن فرم اطرافش، همین کار را کردیم و اجازه ندادیم افراد نامربوط به او نزدیک شوند تا تمرکز او بر هم نزند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد اضافه کرد: مورد دیگری که یزدانی بر اساس سوالات فرم درخواست کرد این بود که ۲۰ دقیقه قبل از مسابقه بازبینی هواداران انجام شود. او در درخواست خود تاکید کرد که برای بازبینی فن به من رقیب سبک ندهید، بلکه رقیب سنگین تر از وزن خودم را برای بررسی فن به من بدهید.

وی تصریح کرد: بنا به درخواست یزدانی می خواستیم احسان امینی قبل از فینال تکنیک یزدانی را مرور کند اما آن را کنار گذاشتیم و گفتیم اباذر اسلامی برای کار بهتر است.

میرعمادیان تصریح کرد: بعد از ۱۵ دقیقه از حسن پرسیدم آیا بازبینی فن کافی است؟ او ندارد، هر وقت دلم خواست تمام می کنم. انتخاب حریف برای بررسی فنی نه تنها در اختیار یزدانی بود، بلکه آرزوی همه کشتی گیرانی مثل کامران قاسمبور و زارع برآورده شد چرا که همه بهتر از دیگران بدن خود را می شناسند و در چه شرایطی می توانند به خوبی آماده شوند. برای دعواهای حساس.. با وجود اینکه هیچکدام از بچه های تیم ما به وزن خود نرسیدند، اما از کشتی گیران کشورهای دیگر استفاده کردیم، کامران گازمبور، کشتی گیر مغولی را برای این کار انتخاب کردیم.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره اتهام دخالت دبیر در مسائل فنی تیم ملی گفت: اولا علیرضا دبیر جهان و قهرمان المپیک است و مثل روسای سایر فدراسیون ها نیست. آگاهی از وضعیت ورزشکاران خود. اگر موها را ببینید حتماً منشی را می بینید که آنها را می پیچد. منشی اصلاً در این موضوع دخالتی نداشت و در حالی که تماشای بازبینی اسلامی هوادار یزدانی می‌کرد، چندین بار به یزدانی مشکلات فنی را گوشزد می‌کرد، مثلاً می‌گفت در هنگام اجرا بهتر است سریع بچرخید. این کار را برای فن یا عملکرد فن انجام دهید. موفق تر خواهید بود. آنچه در مورد منشی گفته شد که از روی ترحم بوده و پیروزی حسن هدف بوده است.

وی خاطرنشان می کند: با این حال معمولا خانواده ها به شدت ناراحت می شوند و از نظر احساسی درباره شکست فرزندشان صحبت می کنند. آیا نظر طرفداران ضربان قلب می تواند به ۲۵۰ برسد؟ ضربان قلب ۲۰۰ و بالاتر فقط در شرایط تمرین میدانی بسیار شدید رخ می دهد. در نهایت ضربان قلب به ۱۲۰ تا ۱۳۰ می رسد. از نظر علمی، حداکثر ضربان قلب هر فرد سن او منهای ۲۲۰ است، حتی در شرایط استرس فیزیکی ضربان قلب ۱۰ تا ۲۰ افزایش می یابد.

به اشتراک بگذارید