مادر کیان می گوید ماموران پسرم را کشتند کدام ادعا با روایت او سازگارتر است؟


مادر کیان، خانم مولایی، معتقد است پسرش توسط ماموران کشته شده است. او می گوید که مأموران به آنها توصیه کردند که برای امنیت خود به اغتشاشگران نزدیک نشوند و زمانی که آنها برگشتند، به سمت خودروی آنها تیراندازی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم؛ در همان دقایق اولیه پس از این حادثه، چندین اکانت و صفحات ضدانقلاب که در روزهای گذشته فراخوان اغتشاشات و خواهان حضور افراد مسلح در اغتشاشات بودند، با خوشحالی از هدف قرار دادن راکبان موتورسیکلت برخی از ماموران و نیروهای بسیج خبر دادند. ایسه و برخی از آنها برای تایید ادعای خود به اخبار رسانه های رسمی جمهوری اسلامی ایران استناد کردند.

اما با گذشت زمان، خط روایی روایت‌های ضدانقلاب به سرعت تغییر کرد و مدعی شد و هویت و سن شهدای این واقعه را از کودکان تا سالمندان، از شهروندان عادی تا نیروهای امنیتی نشان داد. قتل ایجاد دولت بود! آنها توییت ها و تصاویری را که از این ادعاها منتشر کرده بودند حذف کردند، اما رسوایی آنها به حدی بود که مانع آنها نشد.

نکته قابل تامل دیگر این است که پس از ترور در ایذه، گروهی از تروریست ها با موتورسیکلت وارد حومه اصفهان شدند و به سمت چند مامور تیراندازی کردند، اما این بار رسانه ها و فعالان مجازی انقلابی در نظر گرفتند که هدف این ترور شهروندان عادی نبوده و نیست. آنها مطمئن بودند که از امنیت ارتش محافظت می کنند، آنها ادعا نمی کردند که این ترور کار رژیم بوده است.

یکی از پربازدیدترین روایت های این حادثه مربوط به مادر فرزند شهید حمله تروریستی ایسه به نام کیان است که اظهاراتش دو محور اصلی دارد. اول به همسرم گفتم که از ساعت ۶ تیراندازی شروع می شود! بهتر است از کمربند عبور کنیم. او در جای دیگر می گوید: وقتی از محل حادثه رد شدیم نیروی انتظامی گفتند برگردیم و وقتی برگشتیم ماشین را تیراندازی کردند.

در مورد ادعای اول مادر کیان، مشخص نیست که او از کجا می دانست که تیراندازی ساعت ۱۸ شروع می شود! این موضوع بحث‌های مختلفی را در مورد دیگر فعالیت‌های مادر کیان به وجود آورده است، اما یکی از احتمالات منبع او صفحه اینستاگرام «خیام ایسه» است که از آغاز فعالیت‌های مسلحانه در این روز و لحظاتی پس از قتل خبر داده است. سرنشینان دو موتورسیکلت چند بسیجی را به هلاکت رساندند، اما پس از واقعی شدن ماجرا و حضور یک کودک در میان شهدا، خط روایت به سرعت تغییر کرد و در نهایت به دلیل اشتباهاتی که وی انجام داد، این صفحه به طور کامل حذف شد.

درباره ادعای دیگر مادر کیان؛ وقتی از جلوی مأموران رد شدیم، پس از طی مسافتی کوتاه به ما گفتند برگردیم و وقتی به عقب برگشتیم، به سمت ماشین تیراندازی کردیم.

این گفته مادر کیان بیش از آنکه ثابت کند ادعای پسرش زدان مبنی بر کشته شدن او توسط نیروی انتظامی در تناقض است. چرا که اگر قرار بود ماموران به هر دلیلی یا به هر وسیله ای آنها را متوقف کنند، می توانستند در همان ابتدا این کار را انجام دهند، اما از طرف دیگر همانطور که خودش می گوید وقتی از مقابل نیروی انتظامی رد شدند، متوقف شدند. تروریست ها در یک سمت خیابان زمانی که در میان مردم هستند، نیروی انتظامی را هدف قرار می دهند و این گذر زمانی تایید می شود که خودروی پدر کیان در مقابل جمعیت آشوب زده می چرخد ​​و به سمت نیروی انتظامی باز می گردد، تروریست ها در این حین شروع به تیراندازی می کنند. کیان پیرفلک نیز شهادت می دهد.

به اشتراک بگذارید