ما باید به گونه ای قضاوت کنیم و عدالت را اجرا کنیم که دل مردم را با ما و دستگاه قضایی متحد کند.


مراسم ترحیم شهیدان سعید و سالار با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با حضور کارکنان و قضات دستگاه قضایی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: اگر قیام و هدف حسین بن علی، صلح باشد، باید نسبت عاشورا و عاشورا را بدانیم. عدالت.” بر او باید عدل و اقساط برقرار شود و دایره و حدود آن مشخص شود که دایره فردی بوده یا عام.
رئیس شورای قضایی استان قیام هدف حسین بن علی را با توجه به اهداف انبیای الهی و علی بن ابیطالب تفسیر و تعریف کرد: همانطور که پیامبران الهی رسالت داشتند. تلاش در دو حوزه: معرفت خدا، عبادت خدا، اقامه عدل و انصاف، و تبلیغ عدل، حسین بن علی، وارث پیامبران الهی، علی‌الاسلام، بر عهده این امر است.
وی به فرازهایی از حج کامل امام حسین(ع) اشاره کرد. السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ آدَمَ صَفْوَهِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ نُوحٍ نَبِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ إِبْرَاهِیمَ خَلِیلِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ مُوسَی کَلِیمِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ عِیسَی رُوحِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ مُحَمَّدٍ حَبِیبِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام [وَلِیِّ اللَّهِ‏]بعد بگو:
این میراث وظیفه بزرگ عدالت را بر عهده دارد که امام خون خود را فدای آن کرد.
وی افزود: عدالت یک امر طبیعی است و همه مردم حتی غیرمسلمانان علاقه و رغبت شدید به آن دارند و فطرت و ترش بودن انسان بر اساس عدالت و عدالت خواهی است که باید در شیرین سازی آن بکوشیم. عدالت برای کام مردم.
این مقام ارشد قضایی با اشاره به اینکه عدالت مقوله زیبایی است و برای ایجاد زیبایی باید منصفانه قضاوت کنیم، تصریح کرد: قضاوت ناعادلانه زیبا نیست، باعث تنفر مردم می شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید به گونه ای قضاوت و عدالت کنیم، قلوب مردم را با ما و دستگاه قضایی متحد کنیم، زیبایی را گسترش دهیم، عدالت است، این وظیفه بزرگ همه ما و قوه قضائیه است. جامعه

به اشتراک بگذارید