ما برنامه ای برای رفع نیاز افراد از فیلترشکن ها و نیاز به رسیدن به سرعت های ۱۰ برابری داریم


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسیاری از گوشی ها آلوده به بدافزار هستند، ورود این بدافزار از طریق فیلترینگ و ابزارهای بای پس VPN است، بنابراین در وزارت ارتباطات برنامه هایی برای راه اندازی خدمات مورد نیاز مردم داریم، استفاده از فیلتر. شکن».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از عیسی صارع پور ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در همایش ظرفیت های شبکه ملی اطلاعات که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. شبکه ملی اطلاعات: شبکه ملی اطلاعات پایه و اساس مشخص، برنامه مصوب، شاخص دارد و اکنون تمام امکانات وزارت ارتباطات را برای راه اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات بسیج کرده ایم. شبکه ملی اطلاعات تنها شبکه پرسرعت، باکیفیت و ایمن است که محتوا و خدمات بسیار متنوعی را ارائه می دهد که عمدتاً محلی و با کیفیت بالا هستند. این شبکه در دسترس مردم است تا زندگی خود را آسان تر و تجارت خود را بهتر کنند.

وی با اشاره به لزوم دستیابی به سرعت ۱۰ برابر و صد برابر سریعتر از وضعیت فعلی گفت: این فعالیت با اجرای یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات که پروژه فیبر نوری به خانه است محقق می شود. کسب و کار. شبکه ملی اطلاعات ابتکار خوبی است و پیشرفت آن به خوبی در حال پیشرفت است. در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی گزارش پیشرفت عملیاتی را به روسای ادارات و روسای شورای عالی فضای مجازی ارائه کردیم و بر اساس شاخص هایی که با مرکز ملی به توافق رسیدیم ۴۴ درصد انجام شد. . پیشرفتی که تاکنون داشته ایم، انتظار داریم تا پایان سال به این میزان برسیم. افزایش ۶۵ درصدی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز فناوری اطلاعات به تسهیلات اساسی زندگی مردم تبدیل شده است، در نقطه ای هستیم که در تمام ابعاد زندگی مردم نفوذ کرده و خدمات ارائه شده به مردم زندگی مردم را هدایت می کند. بستر فناوری اطلاعات و فضا مجازی شده است، بنابراین تامین امنیت فعالیت های مردم در این فضا یکی از مهم ترین مسائلی است که باید با آن دست و پنجه نرم کنیم.

سریع پور ادامه داد: باید مبنای جرم و جنایت را در این مکان از بین ببریم و از ابزارهای فناورانه و زیرساخت های قانونی برای حفظ حریم خصوصی مردم در این مکان استفاده کنیم. همانطور که امنیت در فضای واقعی به یک ضرورت تبدیل شده است، امنیت اکنون به یک ضرورت در فضای مجازی تبدیل شده است که بدون آن کسب و کارها نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند. امروزه شاهد تجهیزات تولید داخلی زیادی در بخش امنیتی بوده ایم و باید تلاش کنیم تا هر روز کیفیت آنها را ارتقا دهیم و بازاری برای عرضه محصولات آنها در کشور و سایر کشورها ایجاد کنیم. تبدیل شدن به یکی از کشورهای پیشرو در زمینه امنیت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اثربخشی ۸۰ درصدی فیلترشکن ها و افزایش این استفاده به دلیل قطعی اینترنت، گفت: اختلال گسترده شبکه را تکذیب می کنیم. اقدامی که ما برای فعال کردن جستجوی ایمن انجام داده‌ایم تأثیری بر سایر خدمات نخواهد داشت، اگر کسی مدرکی دارد، لطفاً مدرکی ارائه دهد که هنوز ارائه نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اینکه استفاده از فیلترشکن ها یک موضوع اساسی است، بیان کرد: اکنون بسیاری از گوشی های هموطنان ما به بدافزار آلوده شده اند و راه دسترسی به این بدافزارها از طریق فیلترینگ و ابزارهای بای پس VPN است. برنامه ما در وزارت ارتباطات کاهش نیاز مردم به فیلترشکن است که برای این امر برنامه ای تنظیم شده است که در زمان مناسب اعلام می شود تا مردم نیازی به فیلترشکن نداشته باشند و خدمات مورد نیازشان ارائه شود. برای استفاده از فیلترشکن تنظیم کنید. این را به حداقل برسانید، زیرا بسیاری از افراد به دلیل استفاده از فیلترهای ضد فیلتر روی تلفن، تبلت و لپ تاپ خود ویروس می گیرند.

زارع پور اظهار داشت: در حال حاضر پروژه ای در زمینه بومی سازی کابل های فیبر نوری در پروژه FTTx داریم که از خارج وارد می شود و قطعا از ظرفیت داخلی در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

وی درباره قطعی اینترنت چند روز پیش گفت: همانطور که گزارش دادم قطعی اینترنت اخیر به دلیل فرسودگی کابل های فشار قوی داخل مجتمع ساختمانی شرکت ارتباطات زیرساخت بوده که باید توسط مسئولان بررسی می شد. کابل ها قبل از بروز عیب تعویض شده اند حتما بررسی می شود.

همچنین سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: مرکز ملی فضای مجازی و وزارتخانه را برای ارزیابی زمان و پیشرفت کار کارشناسی مشترکاً نمایه کرده ایم. ارتباطات امیدواریم با گام های محکمی که باید برداشته شده بتوانیم به اهدافی که در نظر گرفته ایم دست پیدا کنیم، بودجه تخصیص یافته در اختیار وزارتخانه قرار گیرد و بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

به اشتراک بگذارید