ما تقاضای اصلاح شیوه مبارزه با حجاب را می پذیریم، برخی از آنها هدف دیگری جز تجزیه ایران ندارند.


نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با هرگونه قصور و تخلف در رابطه با پرونده «مهسا امینی» برخورد قانونی شود، خاطرنشان کرد: به دلیل حادثه اخیر عده ای حق دارند این رویه را مطالبه کنند. مبارزه با عفاف و حجاب باید اصلاح شود، شجاعانه است، قبول داریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسن شجاعی نماینده حوزه روحانیت مجلس در مطلبی در صفحه توئیتر خود نوشت:

۱- در مورد خانم امینی در صورت قصور و یا تقصیر برخورد قانونی شود.

۲- در بالاترین سطح نظام یعنی روسای سه قوه از رسیدگی دقیق و عادلانه و اعلام نتایج اطمینان حاصل کنند.

۳- تجربه کرد و ثابت کرد که جمهوری اسلامی شجاعت اعتراف به اشتباه و شجاعت ایستادگی در مقابل سخنان نادرست را دارد. از این رو اشتباه خود را در حادثه هواپیمای اوکراینی «با همه عواقبش» شجاعانه پذیرفت و شجاعانه زیر بار تقلب و بدعت ابطال انتخابات ۲۰۸۸ «با همه عواقب آن» نرفت.

در این زمان:

۱- عده‌ای به دلیل حادثه اخیر حق دارند اصلاح شیوه مبارزه با عفاف و حجاب را مطالبه کنند که ما به جرأت می‌پذیریم.

۲- برخی مسائل معیشتی مفقود است. ما به آنها حق می دهیم. مجلس و دولت باید پاسخگو باشند و برای رفع آن تلاش کنند، قطعا هرج و مرج باعث بهبود معیشت نمی شود.

۳- البته عده‌ای دیگر به بهانه رویداد اخیر راه سرنگونی نظام را در پیش گرفته‌اند که هدفی جز تجزیه ایران ندارند. ملت ایران چه ۸ ماه، چه ۸ سال و چه ۸۰ سال، بار خود را شجاعانه به دوش نمی کشد. از هرج و مرج امروز، فردا چیزی جز تجزیه ایران شنیده نمی شود. هرج و مرج راز تجزیه ایران است.

در سه روز گذشته پس از درگذشت مهسا امینی تجمعاتی در برخی شهرهای کشور برگزار شد. مهسا امینی دختر ۲۲ ساله ای است که چهارشنبه گذشته (۳ شهریور) توسط گشت امنیت اخلاقی (ارشاد) دستگیر شد. کساری در همان روز بازداشت در بازداشتگاه وزارتی تهران دچار سکته مغزی شد و در کما در بیمارستان بستری شد. او بعدازظهر جمعه (۲۵ سپتامبر) درگذشت.

در پی فراخوان هایی در فضای مجازی، این تجمعات با اقداماتی از قبیل آتش زدن سطل های زباله، بستن برخی خیابان ها و کوچه ها، تخریب عابر بانک ها، شعار دادن و استفاده از گاز اشک آور برای کنترل جو صورت گرفت. برخی از ماموران نیز دستگیر می شوند.

به اشتراک بگذارید