ما در گیلان تجهیزات کشاورزی نداریم، کشاورزی مکانیزه ناقص است و مشکلات زیادی وجود دارد


نماینده مردم گیلان در مجمع نمایندگان گیلان افزایش قیمت برنج را توهین به تولید و کشاورزان کشور دانست و گفت: افزایش قیمت برنج در کشور یک معضل است بنابراین افزایش یافته است. کیلویی ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در سال جدید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، ابراهیم نجفی اسپیلی در جلسه شورای کشاورزی، آب و منابع طبیعی استان که در تالار الغدیر استانداری برگزار شد، گفت: ۹۰۰۰ سد آبی در استان گیلان وجود دارد. سدها نقش مهمی در تامین آب کشاورزی کشور دارند، بنابراین بحث اصلاح سدها باید در استان گیلان به درستی اجرا شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به موضوع ترخیص نفت در کشور گفت: ترخیص نفت در کشور ظرفیت تکمیل پروژه های عمرانی است اما از این ظرفیت در کشور به درستی استفاده نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی با انتقاد از عدم توجه به ماده ۵۶ در حوزه فاضلاب گیلان افزود: برخی از پساب های صنعتی همچنان مجوز ماده ۵۶ را ندارند، وزارت نیرو باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

به گفته نجفی، از سد منزل تا سفیدرود، حریم بستر رودخانه در این منطقه ۳۰ متر اعلام شد و بر اساس آن ساختمان هایی ساخته شد، حریم بستر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد، اما اکنون اعلام شده است. مرز رودخانه رعایت نمی شود.

یکی دیگر از اعضای مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورا با بیان اینکه گیلان یکی از استان های اصلی در تولید انواع محصولات کشاورزی است، اظهار داشت: در حوزه کشاورزی استان گیلان مشکلات زیادی وجود دارد و باید به آن ها دقت شود. .

سیدعلی آقازاده با بیان لزوم توجه به طرح آمارگیری کشاورزی در استان گیلان اظهار کرد: بررسی کشاورزی در کشور وجود ندارد، باید به صورت مشترک انجام شود تا مشکلات هر استان شناسایی و بر این اساس اقدامات لازم انجام شود.

وی افزایش قیمت برنج در کشور را توهین به تولید و کشاورزان دانست و گفت: افزایش قیمت برنج در کشور مشکل ساز است به طوری که کیلویی ۴۰ هزار تومان تا یک لک تومان است. سال نو

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در شورای اسلامی با اشاره به ناقص بودن کشاورزی مکانیزه در استان گیلان تصریح کرد: بحث کشاورزی مکانیزه در کشور و گیلان ناقص است، تجهیزات لازم وجود ندارد. هنوز آماده شده است. .

چالش عمده در کشاورزی گیلان نسبت شالیزار به عملکرد است

نماینده مردم انصالی در مجلس نیز مشکل اساسی بخش کشاورزی گیلان را مربوط به نسبت سطح زیر کشت برنج به سطح برداشت دانست.

احمد دنیا مالی با بیان اینکه نگرانی های زیادی در رابطه با تامین آب کشاورزی گیلان وجود دارد، بیان کرد: میزان بارندگی در گیلان به حدی است که مشکل آب نداریم اما اگر در این زمینه اقداماتی انجام ندهیم مشکلات زیادی داریم.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل تالاب انجلی مربوط به دوری اکولوژیکی و هیدرولوژیکی تالاب است، تصریح کرد: وزارت نیرو به اشتباه محدوده تالاب را کیلومترها دورتر از مرز مشخص کرده است. کنوانسیون رامسر و دستگاه قضایی به نفع مردم است نه رأی

اشتراک گذاری