محبوبیت رایس پس از انتخابات با تعطیلی دولت غیردولتی قبلی افزایش یافت


یسدیخا گفت: حضور آقای رئیسی و کارآمدی دولت انقلابی باعث آرامش مردم شده است. وقتی حکومت انقلابی و مردمی می آید، مردم توقعات خود را در حد نیروهای انقلابی تنظیم می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیورمیرزا، یک سال پس از سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، آیت الله رئیسی در این انتخابات پیروز شد. در این دوره، گروه های مخالف و سیاستمداران با هدف ایجاد تفرقه بین مردم و حکومت، تلاش کردند تا حکومت را منفی جلوه دهند و فعالیت های آن را به حاشیه برانند.

در همین رابطه سیدعلی یزدیکا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با جهان نیوز درباره کارنامه دولت سیزدهم گفت: دولت سیزدهم در عرصه بین الملل موفقیت های بزرگی کسب کرده است. تجارت خارجی، کرونا، تعامل با همسایگان.

وی با اشاره به نگاه دولت به سیاست خارجی و ارتباط با سایر کشورها، گفت: این دولت در زمینه فراهم کردن زیرساخت های رونق تجارت کارنامه موفقی دارد. در این مدت تعاملات با دنیا بهبود می یابد و صادرات کشور به بخش های مختلف اعم از نفتی و غیرنفتی افزایش می یابد و ارز از طریق صادرات باز می گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه دولت باید با توجه به ابزارهایی که در اختیار دارد در جهت تعادل بازار گام بردارد، تصریح کرد:

یزدیکا در مورد تخریب دولت آقای ریس توسط رسانه های مخالف گفت: «این کار را برای خدا انجام نمی دهند، از یک طرف می گویند چرا اصلاحات اقتصادی انجام داده اند.

وی گفت: مردم همچنان به این دولت امید زیادی دارند. اگر الان انتخابات برگزار شود، مردم مثل انتخابات سال گذشته خوش شانس خواهند بود. اما این حمایت و همکاری زیاد دوام نخواهد داشت مگر اینکه در بحث معیشت مردم اقدام جدی تری از سوی مسئولان انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه حضور آقای ریس گامی ارزشمند بین جوامع مختلف است، خاطرنشان کرد: وضعیت موجود قابل قبول است. نظرسنجی ها در پنج یا شش ماه گذشته نشان می دهد که محبوبیت او بالای ۷۰ درصد بوده و پس از انتخابات ریاست جمهوری محبوبیت بیشتری کسب کرده است، اما مشکلات اقتصادی اخیر ممکن است تا حدودی بر محبوبیت دولت تأثیر گذاشته باشد.

وی در پایان به تفاوت دولت سیزدهم با دولت قبل اشاره و خاطرنشان کرد: غیردولت قبلی تعطیل شد و کاری نکرد. اما حضور آقای ریس و روی کار آمدن حکومت انقلابی باعث آرامش مردم شد. وقتی حکومت انقلابی و مردمی می آید، مردم توقعات خود را در حد نیروهای انقلابی تنظیم می کنند. دولت دستاوردهای زیادی داشته است و بخشی از عدم کنترل قیمت ها توسط دولت باید در بین مدیران میانی دستگاه های دولتی بررسی شود چرا که همکاری آنها با دولت انقلاب مطلوب نیست.

اشتراک گذاری