مدیر عامل اسپاتیفای، دنیل اک، می گوید که شرکت جو روگان را پس از جنجال N-word لغو نمی کند


مدیر عامل اسپاتیفای، دانیل اک، یکشنبه به کارکنان گفت که پس از انتشار کلیپی از پادکستر با استفاده از N-word، شرکت جو روگان را “لغو” نخواهد کرد.

اک موضع خود را در مورد روگان در نامه ای طولانی به کارمندان توضیح داد که در آن از نظرات روگان انتقاد کردند اما از اقدامی علیه میزبان جنجالی کوتاهی کردند.

اک در این یادداشت که توسط Axios به دست آمده است، نوشت: «نه تنها برخی از نظرات جو روگان به‌شدت آزاردهنده هستند، بلکه می‌خواهم روشن کنم که آنها ارزش‌های این شرکت را نشان نمی‌دهند.

او گفت: “در حالی که من به شدت سخنان جو را محکوم می کنم … متوجه هستم که برخی بیشتر می خواهند.”

من می‌خواهم یک نکته را خیلی واضح بگویم – فکر نمی‌کنم ساکت کردن جو راه‌حل باشد. ما باید خطوط واضحی در مورد محتوا داشته باشیم و در صورت عبور از آنها اقدام کنیم، اما لغو صداها یک شیب لغزنده است.

طبق کلیپ های تازه کشف شده، روگان، ۵۴ ساله، در حین میزبانی پادکست بسیار محبوب خود، “تجربه جو روگان”، تقریباً ۲۲ بار کلمه N را حذف کرد.

پادکستر این مجموعه ویروسی را «تاسف‌آورترین و شرم‌آورترین چیزی که تا به حال مجبور به صحبت عمومی درباره آن شده‌ام» در روز جمعه خواند و گفت که این ویدیو کلاژی از قطعات «خارج از متن» از «۱۲ سال گفتگو» است.

اک در نامه تأیید کرد که این شرکت با روگان در مورد استفاده او از “برخی از زبان های نژادپرستانه” صحبت کرده است.

به گفته Ek، پس از بحث‌ها، روگان برخی از قسمت‌های پادکست خود را از Spotify حذف کرد.

جو روگان پس از انتشار ویدئویی که نشان می‌داد در طول 12 سال در کلیپ‌هایی از قسمت‌ها از توهین‌های نژادی استفاده می‌کند، عذرخواهی کرد.
جو روگان پس از انتشار ویدئویی که نشان می‌داد در طول ۱۲ سال در کلیپ‌هایی از قسمت‌ها از توهین‌های نژادی استفاده می‌کند، عذرخواهی کرد.
AP Photo / گرگوری پایان، فایل

Spotify همچنین در میان رسوایی اولیه او در مورد اطلاعات نادرست COVID-19 در پادکست خود پشت سر روگان ماند.

راک افسانه‌ای نیل یانگ و چندین نوازنده سرشناس دیگر پس از اینکه این شرکت نتوانست روابط خود را با روگان به دلیل جنجال ویروس کرونا قطع کند، کاتالوگ‌های خود را از Spotify حذف کردند.

در نامه روز یکشنبه، Ek همچنین به کارکنان اطلاع داد که Spotify ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به افزایش تنوع در پلتفرم سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

او نوشت: “من متعهد به سرمایه گذاری افزایشی ۱۰۰ میلیون دلاری برای صدور مجوز، توسعه و بازاریابی موسیقی (هنرمندان و ترانه سراها) و محتوای صوتی از گروه های حاشیه ساز هستم.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر