مسابقات بین المللی شطرنج «جام گیلان» در رشت آغاز شد + تصاویر


به گزارش روابط عمومی هیئت شطرنج استان گیلان، نخستین دوره رقابت های بین المللی شطرنج «جام گیلان» با حضور بیش از ۶۰۰ شطرنج باز از ایران و هشت کشور خارجی عصر شنبه در رشت آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نخستین دوره مسابقات بین المللی شطرنج «جام گیلان» با حضور بیش از ۶۰۰ شطرنج باز از ایران و هشت کشور خارجی از شامگاه شنبه در راش آغاز شد.

مراسم افتتاحیه «جام گیلان» اولین دوره مسابقات بین المللی شطرنج به میزبانی دانشگاه گیلان عصر امروز با حضور رئیس دانشگاه، دو نماینده مردم گیلان در شورای اسلامی، مدیران استانی و شطرنج برگزار شد. بازیکنان در سالن حکمت دانشگاه.

در این رقابت بیش از ۶۰۰ شرکت کننده از ۹ کشور در رده سنی آزاد به مدت یک هفته تا ۲۵ تیرماه با هم رقابت می کنند.

از آنجایی که این مسابقات بین المللی است و با حضور شطرنج بازان نخبه داخلی و خارجی برگزار می شود، این مسابقات توسط فدراسیون شطرنج کشور، فدراسیون آسیایی، فدراسیون جهانی انجام می شود و در این سازمان ثبت می شود. مسابقات هر ساله در تابستان برگزار می شود.

اولین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام گیلان به مدت هشت روز در دانشکده معماری دانشگاه گیلان در راش ادامه خواهد داشت و در نهایت به نفرات برتر این دوره ۱۲۰ میلیون تومان جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید