مسیح مهاجری: اگر شهید بهشتی امروز در میان ما بود در حصر بود.


آیت الله دکتر در مرکز توحید. حجت الاسلام والمسلمین حجت الاسلام والمسلمین شهید بهشتی در جلسه ای که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید بهشتی برگزار شد، گفت: او چیزی بالاتر از صداقت نمی دانست. آقای بهشتی هرگز در هیچ زمینه و اندازه ای دروغ نمی گوید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از جماران; حجه الاسلام والمسلمین مرکز توحید مسیح مهاجری وی در نشستی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید بهشتی گفت:

بنابراین بحث امروز با محتوای معمول متفاوت است، توجه کردن کمی حوصله می خواهد.»

مسیح مهاجری گفت: شهید بهتی از شهدای انقلاب اسلامی ایران بود. در خصوص شخصیت شهید مظلوم بهشتی به دو دلیل بر مظلومیت ایشان تاکید می کنم اول اینکه امام بر این موضوع تاکید داشتند و دوم اینکه کسانی که ایشان را به شهادت رساندند بزرگترین ظلم را در حق تاریخ کردند.

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: آقای بهشتی در ۱۸ علم مجتهد بود و به سه زبان زنده دنیا تسلط داشت. این به او اجازه داد تا به زبان های مختلف کار کند و با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کند.

مسیح مهاجری خاطرنشان می کند: صداقت اساس شخصیت معنوی آیت الله بهتی بود. او چیزی بالاتر از صداقت نمی دانست. آقای بهشتی هرگز در هیچ زمینه و اندازه ای دروغ نمی گوید.

وی اظهار نظر کرد: حالا که دروغ را یک اصل می بینیم می فهمم که چرا آقای بهشتی اینقدر بر صداقت تاکید داشتند.

در ادامه این نشست در مرکز توحید، مسیح مهاجری گفت: آقای بهشتی از اول وقت نماز همیشه در محضر خدا بوده و به عنوان یک فرمانده مومن که هر چه می گوید عمل می کند. او نه تنها با شهادت بلکه با صداقت به موفقیت های بزرگی دست یافت.

وی افزود: آقای بهشتی یک دقیقه از وقت خود را تلف نکرد و نظم در کار یکی از موفقیت های ایشان بود.

مسیح مهاجری گفت: امروز مدیریت کشور با دانشگاه امام صادق(ع) و مدرسه حقانی است. من با این قضاوت نمی کنم، خوب یا بد را افکار عمومی باید قضاوت کرد.

وی یادآور شد: آقای بهشتی قصد داشت مدیران برجسته تربیت کند. او به من گفت که باید برای مدیریت حداقل ۲۰۰ نفر در سال در حزب آموزش ببیند.

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: تدوین قانون اساسی یکی از تلاش های آقای بهشتی برای ارائه اسلام در سطح جهانی است. او معتقد بود که قانون اساسی باید الگوی سایر کشورها باشد.

وی بیان کرد: آقای بهشتی فردی بود که استقلال قوه قضائیه را حتی با رهبری امام حفظ کرد. آزادی مهم است. اگر رئیس قوه قضائیه مستقل نیست، این قوه مستقل نیست.

مسیح مهاجری در پایان گفت: اگر امروز شهید بهشتی در میان ما بود در حصر بود زیرا به مشکلاتی که در کشور وجود دارد توجه نمی کرد.

اشتراک گذاری