مشاوران املاک باید اخراج شوند ۲۰۰۰۰۰ شرکت مسکن قابل نظارت نیستند


فرهاد بیضایی با انتقاد از ارسال سیگنال افزایش قیمت از سوی مشاوران املاک به بازار املاک، افزود: حق کمیسیون درصدی از قیمت معامله است و هر چه قیمت معامله بیشتر باشد، درصد درآمد مشاور املاک بیشتر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه رفتار اقتصادی مشاوران املاک قابل رصد نیست، اظهار داشت: با برچیده شدن مشاوران املاک می توان به ساختار دلالی در این بخش پایان داد و بازار املاک را به سمت بازار عرضه کرد. بستر. تی تشکیل شد

فرهاد بیضایی با انتقاد از ارسال سیگنال افزایش قیمت از سوی مشاوران املاک به بازار املاک، افزود: حق کمیسیون درصدی از قیمت معامله است و هر چه قیمت معامله بیشتر باشد، درصد درآمد مشاور املاک بیشتر می شود.

وی بیان کرد: راه حل کاهش این سفته بازی، تعیین محدوده بلوک قیمت ثابت برای مشاوران املاک است چرا که دفترچه معاملات پاسخگوی حل مشکلات فعلی نیست. زیرا قیمت گذاری بسته به شرایط بازار به دفتر معاملات قیمت ها اضافه می شود.

سیستم قارچی مشاوران املاک سمی برای بازار مسکن است

این کارشناس اقتصادی با طرح این سوال که چگونه می توان با فعالیت مشاوران املاک از ادامه افزایش قیمت مسکن جلوگیری کرد، تاکید کرد: باید مشاوران املاک جمع آوری کنیم نه تعارف. سیستم بی رویه و قارچ گونه بنگاه های معاملات ملکی برای بازار مسکن سمی است.

بیسایی ادامه داد: آیا مشاوران املاک در دنیا وجود دارند؟ در دنیا اپراتورهای واسطه ای برای خرید، فروش و اجاره وجود دارد و این اپراتورها به عنوان واسطه بین مستاجر و مستاجر عمل می کنند.

وی افزود: این اپراتورها در مقیاس محدود رخ می دهند، اکنون ممکن است نمایندگی هم داشته باشند و به صورت سیستمی با کد رهگیری و سامانه املاک و مستغلات مرتبط هستند و مشخص است که چه نوع رفتار اقتصادی و چقدر در قیمت گذاری نقش دارند. . افزایش دادن؛ در این شرایط دولت می تواند اقدامات نظارتی انجام دهد.

ساختار میانجیگری در بخش املاک و مستغلات باید تغییر کند

وی با طرح این سوال که آیا می توان بر ۲۰۰ هزار مشاور املاک نظارت کرد؟ ، گفت: مشاوران املاک مثل راننده تاکسی شده اند، آیا با این همه دفاتر املاک می شود قانون وضع کرد؟ ; ساختار میانجیگری در بخش املاک و مستغلات باید تغییر کند. سیستم فعلی باید تغییر کند، بازار موازی راه حل است. از طریق i. ما می توانیم اپراتورهایی ایجاد و مدیریت کنیم تا بازار هوشمند شود.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: اکنون در صورت اجرای مقررات مناسب، اراده مردم در بستر آیی خواهد بود. برای انجام معاملات ملکی.

به گفته بیسایی، اکنون که مردم بسیاری از واحدهای خود را برای فروش و اجاره از طریق نرم افزارها و اپلیکیشن ها در معرض دید عموم قرار می دهند، این قانون نیازمند تدوین و برنامه ریزی است. اگر املاک را وارد این سامانه کنیم، اوضاع ساماندهی می شود، در حالی که مشاوران املاک در حال حاضر با متقاضیان همکاری دارند، فقط ثبت نام رسمی لازم است.

وی تصریح کرد: اگر معاملات در بستر باشد. T، پتانسیل نظارت و نظارت دولت افزایش می یابد.

به اشتراک بگذارید