مشکل ما با سیستم مدیریت پسماند استان است که پیشرفت پروژه ها بسیار کند است


یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ادعای برخی مسئولان مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی تولید برنج با توجه به پایان نرسیدن فصل برداشت، تعادل بازار را به هم می زند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جابر کوچی نژاد شامگاه پنجشنبه (۱۵ مرداد) در گفت و گوی خبری با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بررسی منابع و مصارف چهار ماهه بودجه کل کشور، آخرین مهلت جذب اعتبارات و کسب دارایی های مالی برای عدم بازگشت اعتبار و ۱۴۰۰ روپیه تغییر می کند.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه این هفته قانون بودجه سال ۱۴۰۱ سازوکار و شاخص اعتبارات محرومیت زدایی استان ها را اصلاح کرد، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق اشتباه کرد و سه هزار داد. استان ها و شهرستان ها صد میلیون تومان اعتبارات محرومیت زدایی را تسلیم کردند و در نتیجه برخی از شهرهای فقیر را محروم کردند.

کوچی نژاد آخرین اخبار از طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت را تشریح کرد و یادآور شد: در صورت تفکیک این وزارتخانه ها، دولت سیزدهم باید لایحه جدیدی را به مجلس ارائه کند. از سوی دیگر، از آنجایی که نظر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بر جدایی وزارت بازرگانی از حریم خصوصی متمرکز است، قطعاً مجلس به این موضوع رأی خواهد داد.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و برآورد مجلس افزود: عدم واردات برنج در فصل برداشت یک قانون است و اگر دولت این قانون را رعایت نکند قطعا مجلس وارد عمل می شود. شدت افزایش یافت.

وی گفت: اخیراً قیمت همه کالاها از جمله برنج افزایش یافته و این افزایش قیمت باعث دخالت دولت شده است و این روند به کشاورزان آسیب می زند زیرا هنوز محصول شالیزاری حاصل نشده است.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس اضافه کرد: اطلاعات ما نشان می دهد واردات برنج خارجی همچنان ادامه دارد اما طبق نامه ای که نمایندگان شمال کشور امضا کرده اند خواستار ذخیره سازی فقط برنج های وارداتی هستیم. در انبارها توزیع نمی شود، به استثنای.

کوچی نژاد افزایش قیمت تمام شده شلتوک، کاشت، نگهداری و برداشت نسبت به سال قبل را یکی از متغیرهایی دانست که به طور مستقیم بر قیمت تمام شده تولید برنج تاثیر می گذارد و قیمت برنج در سال جاری افزایش می یابد. امری طبیعی و عادی است، زیرا دولت قیمت بسیاری از کالاها، حتی محصولاتی را که خودش تولید می کند، افزایش می دهد.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و برآورد مجلس با اشاره به اتصال راه آهن خزوین – رشت به کریدور دریایی انصالی و آستارا خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو پیمانکار بزرگ در پروژه ۳۵ کیلومتری راه آهن رشت – خزر مشارکت دارند. هر دوی آنها به دلیل کمبود منابعی که در دسترس آنها نیست غیرفعال هستند.

وی درباره لزوم تامین هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه آهن رشت – خزر بیان کرد: دو پیمانکار متولی این پروژه از قوی ترین پیمانکاران کشور هستند و در صورت داشتن منابع مالی می توانند پروژه را به سرعت به اتمام برسانند. . داده شده توسط

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس ادامه داد: در سفر اخیر پوتین به ایران، رئیس جمهور روسیه رشت خطاب به انصالی خواستار تکمیل پروژه های راه آهن آستارا در صورت تکمیل تملک و خرید جمهوری اسلامی ایران شد. از زمین، روسیه نیز روند ساخت راه آهن را تکمیل خواهد کرد.

نماینده مردم منطقه رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه از ظرفیت قرارگاه خاتم و تبصره یک برای مدیریت پسماند و فاضلاب استان گیلان استفاده می شود، گفت: زمانی که شهردار رشت را برکنار کنند بسیاری از پروژه های مرتبط نیمه کاره می مانند و شرکت های مرتبط با آن ناتمام می ماند. به وظایف خود عمل نخواهند کرد.

وی گفت: نمایندگان مجلس پیگیر مسائل مربوط به بودجه و اعتبارات هستند اما بحث فعلی سیستم مدیریت استان است و باید فکری به حال خاکستر پسماندها کرد.

کوچی نژاد با بیان اینکه استان گیلان منابع لازم برای مدیریت پسماند را دارد، اما پیشرفت پروژه ها بسیار کند است، تصریح کرد: وزارت کشور اعلام کرد اگر تا شهریور از بودجه و منابع استفاده نکنیم، استفاده خواهیم کرد. مجازات، این بدان معناست که منابع در حال بازگشت هستند.

.

به اشتراک بگذارید