مصداق نرمش ذلیل برجام علی باقری است که نماز شب می خواند و سازش نمی کند.


امام جمعه مشهد: برخی اصرار دارند که برجام توسط تیم مذاکره کننده هسته ای احیا شود در حالی که احیای برجام منوط به عقب نشینی از همه مواضع و تسلیم تمام دستاوردهای کشور است که رئیس جمهور آمریکا با گستاخی مطلق می گوید حتی در مذاکرات جدید، هیچ تضمینی وجود ندارد که آمریکایی ها به یک توافق جدید متعهد باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله سید احمد علم المهدی در سخنرانی سیاسی نماز جمعه این هفته که به میزبانی رواق حرم مطهر رضوی (ره) برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن روز مباهله در بیست و چهارمین روز مباهله، اظهار داشت: روز مباهله در آستانه ۲۴ روزه است. حجه فرمود: فردا روز مباهله است. از منظر ولایت گرایی و ولایت مداری، روز مباهله شاید به اندازه غدیر باشد، از این رو بسیاری از بزرگان مباهله را غدیر دوم نامیده اند، زیرا در ۱۸ ذی الحجه پیامبر گرامی اسلام، نازنین امیر مومنان را مولی خود معرفی کرد. و جانشین، در این صورت امیرالمؤمنین پیامبر اکرم (ص) احتمالاً به عنوان روح وجود دارد.

وی افزود: حادثه مباهله پس از آن اتفاق افتاد که مسیحیان نجران به عنوان برجسته ترین مسیحیان عربستان پس از فتح یمن بر خلاف شرع اسلام که اهل کتاب مکلف به پرداخت آن بودند، اسلام نیاوردند. جزیه نیز از پرداخت آن امتناع ورزیدند و عده ای از بزرگان خود را به مدینه فرستادند تا پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را متقاعد کنند که مسیحیان نجران را به دلیل تمسک به توحید از پرداخت جزیه معاف کنند، اما علمای نجران در این باره گفتند: پیامبر گرامی اسلام) شما عملاً کافر هستید و حضرت عیسی (ع) را فرزند خدا می دانید و بعد از پاسخگویی، مسیحیت موضوع بحث شد. علمای نجران و پیامبر گرامی اسلام (ص).
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در نهایت پیشنهاد مباهله مطرح شد که بر اساس آن هر جریانی مخالف خود را لعن می کند و از درگاه الهی می خواهد که با مجازات مخالف، حق خود را ثابت کند. اینجا بود که آیه ۶۱ سوره عمران نازل شد، روح القدس بر پیامبرش نازل شد تا به مسیحیان نجران بگوید که پسرانشان با فرزندان امت اسلام و زنانشان با نمایندگان زنان مسلمان. داناترین آنها در یک جا علیه روح رسول خدا (ص) عرضه و معامله می کنند.

مباهله بزرگترین دلیل نفی پلورالیسم دینی است

آیات ا… علم الهادی با بیان اینکه مباهله بزرگترین دلیل نفی کثرت گرایی دینی است، تصریح کرد: پیامبر(ص) در مناصب «ابنان» و «ابناقم» امام را امر کردند. حسن مجتبی (ع) و امام حسین (ع) به میدان مباهله می آیند، در مقام «نسنا» و «نزاکم» و حضور آبرومندانه زهرا مرسی (س) در مقام «انفوسانا» می آید. در کنار علی بن ابی طالب (علیه السلام) رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) «انفوزک» وارد میدان مباهله می شود. اینجا بود که محقق نجرانی با دیدن تصویر جلال صورت حضرات پنج گانه به جلال پیامبر (ص) و اهل بیت پی برد و نمایندگان مسلمانان را روشن کرد. این مباهله اگر از خدا بخواهند سرزمین قومشان را نجات می دهد، قورت می دهد، اما باز هم لجاجت می کرد و ایمان نمی آورد.
وی با بیان اینکه مباهله راهبرد قرآن کریم برای مقابله با هجوم کفار در جامعه اسلامی است، تصریح کرد: مباهله راهبردی است که به ما می آموزد مذاکره با کافران اساساً بیهوده است. کسانی که فکر می کنند با مذاکره با دشمن می توان مشکلاتشان را حل کرد، باید بر اساس قرآن بدانند که مذاکره با دشمن مشکلات را زیاد می کند اما کاهش نمی دهد.

برجام مصداق نرمش تحقیرآمیز

امام جمعه مشهد گفت: برخی که با استفاده از برجام سعی در مذاکره با دشمن داشتند، به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر بی اعتمادی به استکبار جهان و آمریکا بی توجهی کردند. رهبر معظم انقلاب از ابتدا پیش بینی کردند که پایان این مذاکرات به اتفاقی شبیه مباهله می انجامد و دشمن از موضع خود کوتاه نمی آید. اما پس از اصرار دولت وقت بر انجام این مذاکرات تاکید کردند که برجام قرار بود مصداق انعطاف قهرمانانه باشد، اما متأسفانه به مصداق تحقیرآمیز انعطاف تبدیل شد که در عمل چنین نشد. با برجام باید همه تحریم ها برداشته می شد، چرخ سانتریفیوژها و چرخ کارخانه ها باید با هم می چرخید، زیر سایه برجام اینقدر رونق اقتصادی می شد، هیچکس به یارانه نیاز نداشت، مشکلات. مسکن و ازدواج باید حل می شد، اما عملا برجام هفت سال از امضای آن می گذرد، نه تنها هیچ یک از این وعده ها حل نشد، بلکه بر شدت و سختی ها افزوده شده است.
وی گفت: اما امروز هم عده ای می گویند چانه زنی با دشمنان امری ضروری است. به نظر شما آنها به وعده های خود پایبند هستند؟ قطعاً اینطور نخواهد شد، زیرا وقتی نقشه دشمن محقق شود، برای نابودی و سیاه‌نمایی ما کوتاهی نمی‌کنند.
آیت الله علم الهادی با تاکید بر دستاوردهای موثر گروه مذاکرات هسته ای، تفکر انقلابی را موثرترین عامل در حفظ منافع ملی دانست و گفت: وقتی می گویم رئیس گروه مذاکرات هسته ای یک سیاستمدار متدین، متدین و انقلابی است. یک امام جماعت شب هیچکس از این جلسات حاضر به سازش در مواضع انقلابی نظام و مصالح مردم نشد. مسئول تیم مذاکره کننده هسته ای، حقیقت همین است، تیم مذاکره کننده هسته ای امام جمعه است، ما سازش ناپذیریم و تسلیم اراده دشمن نمی شویم.
وی افزود: نشستند و به سرعت در یک جلسه کوتاه چنین قرارداد مفسده ای را امضا کردند. اگرچه رهبر معظم انقلاب همواره تاکید داشتند که امضای برجام باید با بررسی و بررسی دقیق همراه باشد. نتیجه این عجله این بود که ملت را به دردسر انداختند و در پایان، رئیس جمهور هارسی آمریکا با وقاحت تمام این معاهده را لغو کرد. آیا ما نیاز به مذاکره با این جریان داریم؟

احیای برجام در گرو فتح دستاوردهای کشور است
یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی اصرار دارند که تیم مذاکره کننده هسته ای برجام را احیا کند در حالی که احیای برجام منوط به عقب نشینی از همه مواضع و تسلیم همه دستاوردهای کشور است.
وی گفت: یا به وظایف خود پایبند نیستند یا اگر توافقی ببندند به صراحت می گویند به آن عمل نمی کنند اما ما به خدا ایمان داریم. همان خدایی که از چهره مقدس اهل بیت (ع) در دل علمای نجران ترسید و متوجه شد که صاحبان این قدرت الهی می توانند اهل زمین را نابود کنند. خدای ما خدای واحد است و ما را در برابر کافران و مشرکان یاری خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید