مصرف لبنیات در دو سه ماه اخیر به دلیل گرانی کاهش چشمگیری داشته است


احمد اسماعیل زاده مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با اشاره به کاهش چشمگیر مصرف شیر، عدم جبران این معضل را برای کودکان به ویژه در مناطق فقیرنشین خطرناک خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دایریمیرزا، ایلنا، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با اشاره به کاهش چشمگیر مصرف شیر، عدم جبران این مشکل برای کودکان به ویژه در مناطق فقیرنشین خطرناک است. . .

احمد اسماعیل زاده با اشاره به گرانی مواد غذایی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل گرانی لبنیات مصرف لبنیات به ویژه شیر در دو تا سه ماه اخیر کاهش چشمگیری داشته است. حتی افرادی که قبلاً مقادیر قابل توجهی مصرف می کردند، مصرف خود را کاهش دادند. با کاهش مصرف شیر، افراد به گروه های غذایی دیگر روی می آورند.

وی با اشاره به جایگزینی نوشابه و نوشابه های شیرین به جای شیر گفت: این مشکل به ویژه در بین نوجوانان مشهود است. اما از آنجایی که مدارس همچنان تعطیل هستند و بررسی دقیقی انجام نشده است، نمی توان با قاطعیت گفت که به جای شیر از نوشابه به عنوان میان وعده در مدارس استفاده می شود. نه تنها نوشابه‌ها، بلکه نوشیدنی‌های شیرین، آب‌میوه‌های صنعتی و حتی شربت‌ها نیز کم‌کم در بین کودکان محبوب می‌شوند.

اسماعیل زاده با بیان اینکه تاکنون تحقیقات جامعی مبنی بر اینکه چه چیزی به جای شیر مصرف می شود انجام نشده است، بیان کرد: آمارهای بسیاری از نقاط مختلف کشور نشان می دهد که با وجود تولید انبوه فرآورده های شیری، مصرف آن در سطح جامعه کاهش یافته است. . البته مصرف لبنیات در کشور قبلا در حد مطلوب نبود اما امروز کاهش بیشتری یافته است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت تاکید کرد: در صورت ادامه روند کاهشی مصرف لبنیات، کمبود کلسیم، پروتئین و مواد مغذی در کودکان مبتلا به سوءتغذیه به ویژه در استان های کم برخوردار به طور قابل توجهی آشکار می شود. پوکی استخوان، کوتاهی قد، چنین بیماری هایی خود را نشان خواهند داد.

وی درباره راهکار وزارت بهداشت برای رفع کمبود شیر در کشور به ویژه در بین کودکان و نوجوانان بیان کرد: در این راستا باید بر برنامه مصرف شیر در مدارس تمرکز شود. استان ها تا کودکان این مناطق حداقل بتوانند در طول روز یک واحد شیر مصرف کنند. ممنوعیت نوشابه و نوشابه های صنعتی شیرین در مدارس راهبرد دیگری است که دنبال می کنیم.

وی یادآور شد: یکی دیگر از راهکارهای وزارت بهداشت پیشنهاد منابع خود با نهادها، بنیادها و خیرین برای کاهش قیمت لبنیات است.

اسماعیل زاده درباره مصرف مواد پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ و ماهی نیز گفت: متأسفانه در سال های گذشته زمانی که قیمت ها پایین بود، غذاهای دریایی به ویژه ماهی به منبع غنی از مواد پروتئینی و اسیدهای چرب امگا ۳ تبدیل شدند. ، مگر در برخی استان ها نزدیک دریا بودند که چندان مهم نبود. در مورد سایر غذاهای پروتئینی به ویژه گوشت قرمز نیز درست است که مصرف آن در برخی مناطق کاهش یافته است، اما باید توجه داشت که بسیاری از مواد غذایی دیگر مانند مرغ، مرغ، تخم مرغ و لوبیا از گوشت قرمز پروتئین دریافت نمی کنند. .البته اتفاقی که افتاد این بود که هزینه این مواد جایگزین هم افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: با توجه به سختی معیشت مردم، مصرف این مواد پروتئینی به طور طبیعی کاهش پیدا کرد، به همین دلیل مسئولان باید روی این موضوع تمرکز کنند، در غیر این صورت عواقب کاهش مصرف این مواد، سلامت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد. آینده. ..

وی بیان کرد: مصرف گوشت طیور و مرغ تا حدودی رضایت بخش است و بسیاری از افراد مصرف گوشت قرمز را به این موضوع تغییر داده اند، البته تاکید می کنیم افراد برای دریافت مواد مغذی حداقل هفته ای دو بار گوشت قرمز مصرف کنند. گوشت و رنگ قرمز هم میشه استفاده کرد.

اسماعیل زاده درباره جبران کم خونی در مادران باردار نیز گفت: ماده ۲۴ قانون جوانان جمعیت به طور ویژه به ارائه سبد غذایی برای تمام گروه های سنی باروری اعم از مادران باردار و مادران دارای فرزند زیر ۵ سال پرداخته است. خوشبختانه با همکاری معاونت جوانان وزارت بهداشت بسته های غذایی حاوی گوشت قرمز و سفید، لوبیا و تخم مرغ را تعریف کرده ایم. لایه ها می رسند.

به اشتراک بگذارید