مظنون ۴۳ ساله با کشف ۴۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال از یک شرکت در آستانه اشرفیه به مراجع قضایی معرفی شد.


سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۴۱ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال از یک شرکت در شهرستان آستانه اشرفی خبر داد: کارشناسان ارزش دستگاه های کشف شده را ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی استان گیلان در آستانه اشرفیه از کشف ۴۱ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در داخل یک شرکت در این شهرستان خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با اشاره به نقش مخرب فعالیت غیرقانونی مزارع ماینینگ ارز دیجیتال در نظام اقتصادی و زنجیره تامین برق کشور، هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی را به دلیل مصرف بالای برق، اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست. و اظهار داشت: اقتصاد غیررسمی از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

وی در ادامه گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر امکان نصب و استفاده از تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال در داخل یک شرکت در شهرستان آستانه اشرفیه، رسیدگی بیشتر به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: ماموران انتظامی به محل مورد نیاز اعزام شدند و با انجام تحقیقات و اقدامات فنی دقیق از صحت موضوع با هماهنگی قضایی اطمینان حاصل کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه مظنون ۴۳ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش تجهیزات کشف شده را ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

سردار ملکی در پایان با اعلام اینکه با هرگونه اختلال در روند اقتصادی کشور برابر قانون برخورد می شود از مردم خواست در صورت مواجهه با موارد مشابه مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

به اشتراک بگذارید