منطقه ویژه لوتوس و بنادر گیلان زمینه ساز توسعه اقتصادی کریدور شمال-جنوب است.


هادی تیس هوش تابان، رئیس اتاق بازرگانی گامی گیلان در آستاراخان که میزبان سرکنسول ایران در آستاراخان، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس و جین تاجر گیلانی بود، گفت: منطقه ویژه اقتصادی لوتپس آستاراخان و بنادر گیلان هدایت کریدور شمال به جنوب را بر عهده دارند. و توسعه اقتصادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا هیئت تجاری گیلان که عصر یکشنبه با اولین پرواز مستقیم رشت به آستاراخان رشت را به مقصد آستاراخان ترک کردند، امروز سه شنبه مردادماه با حضور نماینده منطقه آزاد لوتوس آستاراخان در برنامه کاری خود حضور داشتند. ۱۱، در نشست مشترک در کاخ بازرگانی.

این دیدار با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان برگزار شد. ابتدا رئیس اتاق بازرگانی گیلان، مدیرعامل اتاق بازرگانی و رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه بر شکل گیری دور جدید روابط اقتصادی ایران و روسیه تاکید کردند. وی با اشاره به روابط سطح بالای سیاسی مقامات جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه گفت: منطقه ویژه اقتصادی لوتوس از امکانات خوبی در جنوب روسیه برخوردار است، ما ایرانیان را تشویق به سرمایه گذاری در منطقه اقتصادی لوتوس می کنیم، اما در از سوی دیگر، ما علاقه مند به مشارکت طرف روسی در پروژه های زیرساختی و اقتصادی هستیم، چرا سرمایه گذاری کامل در ایران؟ دارای بازده مالی و از همه مهمتر دارای ضمانت و امنیت سرمایه گذاری بالا در بالاترین سطح می باشد. سرمایه گذاری در ایران حتی می تواند از امنیت بسیار بالاتری نسبت به اکثر کشورهای جهان اطمینان حاصل کند.
به گفته وی، بندر کاسپین منطقه آزاد انصالی و زیرساخت های این بندر، لنگرگاه بندر انصالی، بندر آستارا، تاسیسات صنعتی و کشاورزی و سهم گیلان از کریدور شمال – جنوب بستری ایده آل برای تجارت کالا است. و فعالیت های اقتصادی کشورهای منطقه و اوراسیا.
هادی تیشوش تابان راه اندازی پرواز مستقیم رشت روسیه به آستاراخان را گامی در راستای توسعه زیرساخت های اقتصادی برای تسهیل تجارت و توسعه مبادلات تجاری دانست و خاطرنشان کرد: هیئت حاضر در این نشست به این استان سفر کردند. اولین پرواز رشت به آستاراخان از تهران به مسکو و سپس آستاراخان شش ساعت به طول می انجامد، اما از رشت یک ساعت و ۴۵ دقیقه یک مسافر طول می کشد که برای تجار و کارمندان مالی بسیار ارزشمند است.
رئیس اتاق بازرگانی گیلان با تاکید بر تلاش برای نجات این هواپیما از مقامات روسی در آستاراخان خواست: امیدوارم با حمایت خود میلوشکین که سابقه همکاری بسیار خوبی با طرف روسی و ایرانی دارد. طرف، اجازه دهید این پرواز بیشتر طول بکشد.

محصولات ایرانی کیفیت بالایی دارند و چیزی از کشورهای دیگر کم ندارند

سرگئی میلوشکین مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی آستاراخان در نشست نمایندگان تجاری گیلان در آستاراخان با اشاره به اینکه علاقه ما توسعه مبادلات اقتصادی با گیلان است، گفت: این استان دارای روابط طولانی و دوستانه اقتصادی با آستاراخان روسیه است. وی درباره سابقه تجاری آن به ابعاد مختلف از جمله حمل و نقل دریایی، لجستیک و زیرساخت ها برای تقویت روابط و عملیات اشاره کرد و گفت: می دانیم که ایرانیان سابقه ۴۰۰۰ ساله تجارت دارند و باید از تجربیات آنها در این زمینه استفاده کرد.
وی افزود: شرکت ایرانی «رزا» با دریافت قطعه زمینی از گروه هلدینک سفرنگ در منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس»، در حال احداث کارخانه تولید انواع شامپو، صابون و شوینده های خانگی است. این اولین شرکت ایرانی است که در این بخش ثبت شده و فعالیت این شرکت نمونه ای برای فعالیت شرکت های ایرانی در این بخش است.
وی آستاراخان را یکی از مکان های مورد علاقه تجار ایرانی دانست و با بیان اینکه تجارت بزرگ ما در این استان تجارت و حمل و نقل است و دولت روسیه به توسعه زیرساخت های تجاری نگاه می کند، گفت: از دوست عزیزمان آقای تیشوش. من که علاقه مند به توسعه روابط با ایران هستیم، از روسیه تشکر می کنم، آنها در این سال ها تلاش کرده اند تا همکاری با روسیه را توسعه دهند.
وی به توافق ۷ سال پیش با منطقه آزاد انصالی و توافق دیگری که بین ایران و روسیه برای افزایش روابط تجاری از طریق گیلان و آستاراخان منعقد شد، اشاره کرد و گفت: آنها تلاش کرده اند سطح روابط را بالا ببرند و باید از این بابت تشکر کنم.
وی با ابراز نگرانی از ورود شرکت های ساختمانی و صنعتی لوتوس به بازار روسیه، با تاکید بر اینکه سهامداران این شرکت ها می توانند شرکت های ثبت شده قانونی ایرانی باشند، تصریح کرد: پس از ثبت شرکت در لوتوس می توان زمین را اجاره کرد. برای سرمایه گذاری اگر از همین امروز شروع کنید می توانید تا سال ۲۰۶۳ یعنی ۴۰ سال دیگر زمین اجاره کنید و برای ۲۰ هکتار زمین سالانه ۵ هزار دلار می پردازید که قابل پرداخت است. بعد از ۴۰ سال می توانید زمین را بخرید و از مزایای مالیاتی و گمرکی برخوردار خواهید شد.
به گفته وی، از طریق این رویه می توان حتی در مناقصات و دسترسی محصولات به فروشگاه های روسیه نیز سود برد.


شما می توانید در مناقصات روسیه شرکت کنید و محصولات خود را در فروشگاه های روسیه عرضه کنید


مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس با اشاره به ورود شرکت محور طلایی گفت: فکر می کنیم با راه اندازی کریدور شمال – جنوب جابجایی کالا انجام شود. افزایش، چون کیفیت محصولات ایرانی بالاست، می توانیم از ظرفیت بخش کشاورزی گیلان برای واردات محصولات کشاورزی استفاده کنیم.
میلوشکین بر آمادگی طرف ایرانی برای مذاکره و سرمایه گذاری برای ایجاد انبارهای خشک و منجمد در منطقه لوتوس تاکید کرد و ادامه داد: فاز دوم منطقه جدید را برای ۲۰ میلیون تن بار در سال برنامه ریزی کردیم و اکنون در حال مذاکره با بانک ها هستیم. ما در حال ساخت فاز دوم هستیم، یعنی حدود ۷۰۰ میلیون دلار برای بندر دوم که پروژه بسیار بزرگی است که نیاز به شرکای جدی خارجی دارد.
به گفته وی، سومین کار در لوتوس توسعه کریدور حمل و نقل شمال به جنوب است، در زمانی که در ایران بودیم با دبیر شورای مناطق آزاد به دنبال ایجاد یک اپراتور واحد برای این بندر هستیم. سعید محمد به عنوان هماهنگ کننده بار و تجارت از طریق هند، ایران و روسیه، مذاکره و توافق کردیم که فضایی را برای راه اندازی انبار و دفتر در انصالی و چابهار اجاره کنیم. .
وی درباره تلاش طرف روسی برای ارتقای سطح روابط تجاری، توافق با بنیاد مصطفان و ایجاد شرکت مشترک تا دو ماه آینده که سند آن امضا و راه اندازی می شود، افزود. . مرحله دوم کار این سرمایه گذاری مشترک، خرید ماشین آلات است.
ما قصد داریم برای بررسی امور حمل و نقل به هند و سپس ایران برویم.
سرگئی میلوشکین با اشاره به اینکه پرواز مستقیم به رشت یک معامله بزرگ و امکان سفر گردشگران است، خاطرنشان کرد: این فعالیت اتاق گیلان برای روسیه و ایران جذاب خواهد بود.
وی در پایان گفت: با نمایندگان شرکت ها شروع به کار کردیم، باید با هم حرکت کنیم، همسایه ها گاهی از اعضای خانواده به هم نزدیکترند، از گذشته با شما همسایه نزدیک بوده ایم.

قطار توسعه اقتصادی ایران و روسیه با یک سنگ متوقف نخواهد شد

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان روسیه در نشست تجار گیلانی که با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، به بررسی این موضوع پرداخت. ارتباط گیلان و روسیه و تلاش تیس هوش تابان رئیس اتاق گیلان گفت: قطار توسعه اقتصادی ایران و روسیه با یک سنگ متوقف نمی شود، سنگ های بیشتری پرتاب می شود، مطمئن هستیم که ما راه درست را طی کرده اند، از طریق حرکت قطار، دوست و دشمن سنگ پرتاب می کنند، اما قطار با این سنگ ها متوقف نمی شود، بلکه سرعت آن افزایش می یابد و به یاری خداوند، قطار به سمت قطار بزرگتر می شود. ناراحتی از سرعت گیران.
سرکنسول ایران در آستاراخان جناب آقای ملوشکین خواستار حمایت بیشتر از پرواز رشت – آستاراخان شد و افزود: این پرواز یکی از حلقه های مهم کریدور شمال – جنوب محسوب می شود.
وی افزود: از آقای امانی، رئیس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل منطقه آزاد انسلی نام بردم که زحمات زیادی کشیده اند و اقداماتی که در این راستا انجام داده ایم. ارتباط آکادمیک حتی در قالب وبینار.
جنبه اقتصادی کار گسترده سد به گلرنگ کمک کرد تا پروژه خود را پیش ببرد، بنیاد مستضعفان آقای فلاح آمد، فرماندار آستاراخان با هیئتی به تهران رفت و زمینه برای کارهای بیشتر فراهم شد. کار.
آستاراخان می تواند مرکز فعالیت های توسعه روابط ایران و روسیه باشد و این ساختمان با تلاش جناب آقای تیشوش و چشم انداز بلندمدت ایشان نقش مهمی در حضور داشته و فعالیت های خود را گسترش می دهد. تولیدات ایرانی و توسعه تجارت.
آکوچکیان گیلان و آستاراخان را حلقه مهم کریدور شمال – جنوب دانست و به نقش این دو پا در بازارهای منطقه و حضور در بازار بزرگتر اتحادیه اقتصادی اوراسیا اشاره کرد.
وظیفه ما این است که شرایط کاری تجار که سرمایه های عزیز کشورمان هستند و شرکت کنندگان در این جلسه را تسهیل کنیم و در کمترین زمان ممکن ویزا صادر کنیم.
سرکنسول ایران در آستاراخان روسیه در پایان تصریح کرد: باید با نگاه به آینده، حرکت رو به جلو و شیرینی تلخ گذشته را ببخشیم و مطمئنا امروز جمهوری اسلامی چنین حضور پررنگی در بازار هدف خواهد داشت. تا حد امکان.
پس از این دیدار، هیئت همراه به همراه ملوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی، از تأسیسات زیربنایی و چندین صنعت از جمله کشتی سازی لوتوس بازدید کردند.

به اشتراک بگذارید