من از شجاعت و صداقت اعضای الحشد الشعبی کاملاً آگاهم، وحدت بر اساس میهن پرستی و مبارزه با فساد است.


رهبر صدر مدعی شد که این جنبش خواهان وحدت مبتنی بر هنجارهای عقلانی، دینی، اجتماعی و ملی است و قدرت، مردم و همه متفکران همین را می خواهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، سید مختدی صدر رهبر جنبش صدر عراق در بیانیه ای خواستار وحدت مبتنی بر ارزش های دینی و ملی شد و در اظهارنظری نادر از الحشد الحشد تمجید کرد. . شعبی، این گروه مقاومت را با تفکر صدر همسو کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه السومریه نیوز، در این بیانیه که در صفحه توئیتر مقتدی صدر منتشر شده، آمده است: کسانی هستند که همواره بر وحدت و عدم وحدت در صفوف شیعیان تاکید می کنند و این موضوع واقعاً بسیار مهم است. و بر هیچ کس پوشیده نیست، اما وحدت بر اساس قوانین و احکام شرعی و نظم اجتماعی شناخته شده است، باید مبتنی بر میهن پرستی، اصلاحات واقعی و مبارزه با فساد باشد.

رهبر نهضت صدر در ادامه بیانیه خود گفت: وحدت بر اساس مبارزه با مفسدان و خدمت به فقرا است نه بر اساس خشونت، خودسری و ظلم، عراق اولین پایتخت تشیع است، یعنی دیگران، عراق باید ذکر شود، عراق نباید مانند دیگران دنبال شود.

رهبر صدر مدعی شد که این جنبش خواهان وحدت مبتنی بر هنجارهای عقلانی، دینی، اجتماعی و ملی است و قدرت، مردم و همه متفکران همین را می خواهند.

سعید مختدی صدر افزود: ما باید به یک موضوع مهم توجه کنیم، اگر گروهی به نام جنبش صدر و گروهی به نام چارچوب هماهنگی وجود دارد، صراحتاً منظورم برادران عزیزمان در الحشد نیست. شعبی یکی از آنهاست، در عوض نظر من را در مورد آنچه من گفتم و خواسته ام دارند، مطمئنم.»

رهبر جنبش صدر گفت: اعضای الحشد الشعبی بیش از دیگران به دیدگاه ها و نظرات خاندان صدر نزدیک هستند و بیشتر آنها از دو شهید صدر (محمدصادق السّلام) الگو می گیرند. صدر و محمد باغ الصدر) در اکثر موارد.

سعید مختدی صدر ابراز امیدواری کرد که اعضای الحشد الشعبی در میدان جهاد ثابت قدم بمانند و نوشت که آماده دفاع از اصلاحات و حقیقت هستند همانگونه که در دفاع از میهن خود فداکاری کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «من از شجاعت و صداقت اعضای حشدالشعبی کاملاً آگاهم، آنها سربازان عراقی زیر پرچم خاندان صدر بودند که با متجاوزان جنگیدند و همچنان در این راه هستند. از عراق و از عراق، و جز از رسول خدا (ص) و منجی و مصلح اطاعت نمی کنند».

به نظر می رسد اظهارات مقتدی صدر در پاسخ به مصاحبه با «فالح الفیاض» رئیس کمیته الحشد الشعبی باشد. انتخابات زودهنگام فقط برای جنبش صدر نیست، بلکه همه گروه های عراقی باید در این باره به اجماع برسند و «چارچوب هماهنگی» هنوز موضع رسمی در این باره اتخاذ نکرده است.

بیانیه امروز مقتدی صدر در شرایطی است که قبلاً در چندین نوبت الحشد الشعبی را به مداخله در سیاست و اقتصاد متهم کرده بود. در بیانیه خود که توسط شیخ «محمد الجیاشی» در نماز جمعه شهر صدر در ۲۴ ژوئیه قرائت شد، آمده است: «الحشد الشعبی دلیلی برای آزادسازی مناطق از دست داعش ندارد و اگر نه، مردم آن آزاد نمی شدند. الحشد الشعبی باید از سیاست خارج شود. دور از اقتصاد… همه گروه های مسلح در عراق باید منحل شوند.» البته اشاره ای نکرد. انحلال گروه مسلح او به نام «سرایه السلام».

همچنین بیانیه امروز پس از آغاز تنش در عراق با حمله دیگر شورشیان حامی صدر در منطقه سبز و با تحصن در صحن مجلس ادامه یافت.

به اشتراک بگذارید