“من از یهودیت فرار کردم، که باید با پسر عمویم ازدواج کنم”


مندی لوی به عنوان یک نوجوان ۱۵ ساله هرگز توپ بیسبال را پرتاب نکرد، حیوان خانگی ندید، تلویزیون تماشا نکرد یا تلفن همراه داشت.

او به پست گفت که او در فرقه یهودی رادیکال Lev Tahor متولد شد و به گونه‌ای بزرگ شد که به خارجی‌ها بی‌اعتماد بود و معتقد بود که خدمات حمایت از کودکان، کودکان یهودی را از خانواده‌هایشان می‌گیرند و آنها را به عنوان بت پرست بزرگ می‌کنند.

اما این نوجوان در سپتامبر ۲۰۱۸ به تعطیلات رسید. گفته می شود که ناچمن هلبرانس، رهبر Lev Tahor (پدر شیلومو هلبرانس، که این گروه را تأسیس کرد) به لوی دستور داده است که با اولین پسر عموی ۱۲ ساله خود ازدواج کند.

“می دانستم که اشتباه است. پس از سرویس شب جمعه، ناچمن [gathered us] لوی که اکنون ۱۸ سال دارد، در این پست گفت. صورت پسر عموی جوان او پوشیده است – مانند لو طاهور، آنها لباس های بلند و مشکی برای زنان می پوشند. او با صدای بلند گریه می کرد و من نمی خواستم این کار را انجام دهم. بالاخره ساعت ۷ صبح با هم توافق کردیم – شفاهی، اما نه احساسی. خاخام تکه‌ای نان را در گل گاوزبان فرو کرد و گفت: شما یک هزارتو نان تست دارید.

مندی لوی در سن 15 سالگی از لو طاهور، یک فرقه رادیکال یهودی گریخت. او اکنون 18 سال دارد.
مندی لوی در سن ۱۵ سالگی از لو طاهور، یک فرقه رادیکال یهودی گریخت. او اکنون ۱۸ سال دارد.
ارائه شده توسط مندی لوی

او احساس نمی کرد که لوی بتواند نه بگوید. “می ترسیدم این کار را بکنم جذابیت [Yiddish for ostracized]می ترسیدم دهانم را ببندند و کتک بزنند».

بر اساس منابع، لو طاهور در دهه ۱۹۸۰ در اسرائیل تأسیس شد و قصد داشت یهودیت را مانند ۵۰۰۰ سال پیش انجام دهد.

لوی تنها عضوی از خانواده اش بود که تهدید به ازدواج در سنین پایین کرده بود.

نوامبر گذشته، ناچمن هلبرانس، قاضی فدرال مستقر در نیویورک و مایر روزنر، یکی از رهبران آن، به توطئه برای ارتکاب شرارت جنایتکارانه برای حمل و نقل یک خردسال متهم شدند. آنها در انتظار صدور حکم هستند. وزارت دادگستری اعلام کرده است که قصد دارد یک دختر ۱۳ ساله در وودریج، نیویورک به دنیا بیاورد و با او رابطه جنسی برقرار کند. به گفته دوج، مادران جوان در Lev Tahor مجبور شدند برای پنهان کردن سن خود در خانه های شخصی زایمان کنند..

وکیل Nakman Helbrans از اظهار نظر خودداری کرد. رهبران Lev Tahor قبلا هر گونه تخلف از جانب اعضای آن را رد کرده بودند.

خانواده لوی، همراه با دیگر اعضای لو طهور، از اسرائیل به ایالات متحده به کانادا و گواتمالا نقل مکان کردند، گاهی اوقات در تلاش برای حذف خدمات حمایت از کودکان.
خانواده لوی، همراه با دیگر اعضای لو طهور، از اسرائیل به ایالات متحده به کانادا و گواتمالا نقل مکان کردند، گاهی اوقات در تلاش برای حذف خدمات حمایت از کودکان.
ارائه شده توسط مندی لوی

یک منبع بروکلین که برای آزادی پیروان لو طاهور کار می کرد به The Post گفت:

“بنابراین هیچ چیز خاص یا ابتکاری در مورد فرقه وجود ندارد. اما وقتی ناکمان مسئولیت را بر عهده گرفت، قدیمی تر و مشکل سازتر شد.” “اگر مردم می خواهند قبل از یوم کیپور با فرزندان خود صحبت کنند، باید پول اهدا کنند.”

در سال ۱۹۹۰ تنها با شش عضو شروع شد، از جمله پدربزرگ و مادربزرگ لوی که از اسرائیل به ایالات متحده سفر کردند. چهار سال بعد، شیلومو در ایالات متحده به دو فقره شرارت جنایی و دو سال زندان متهم شد. – یکساله. شیلومو بعداً به کانادا گریخت و لو تاهور را در کوه‌های شمال مونترال متحد کرد و لوی در سال ۲۰۰۳ به دنیا آمد.

رهبر Lev Tahor، Nakman Helbrans (سمت چپ) سعی می کند بین لوی و پسر عموی نوجوانش ازدواج کند.
گفته می‌شود که رهبر لیا طاهور، ناکمان هلبرانس (سمت چپ) سعی کرده است بین لوی و پسر عموی نوجوانش به زور ازدواج کند.

«صبح از خواب بیدار می‌شوی و تا ساعت ۸ شب درس می‌خوانی. مادرت فرم را پر کرد، ما هر روز آن را به مدرسه می آوریم و به خاخام می دهیم. «اگر دعا می کردی و عمل می کردی، بررسی می کرد. اگر شما اشتباه کردید، X انجام داد. اگر در فرم خود X داشته باشید، معلمان به شما ضربه می زنند… آنها خوشحال هستند. وقتی سر کلاس خندیدم صورتم کتک خورده بود. سپس ممکن است به دهان مکیده شوید و مجبور شوید جلوی اتاق بایستید. آنها شما را تحقیر کردند.

«آنها گفتند به خاطر انجام کار اشتباه به جهنم می روی. وقتی ضربه خوردی گناهان پاک می شود.

آگهی. به گفته لوی، در سال ۲۰۱۴، سؤالات مقامات کبک در مورد عدم آموزش سکولار این گروه باعث شد که ۳۰۰ عضو یک شبه به انتاریو سفر کنند.

لوی که در یکی از سه اتوبوس سفر می کرد، گفت: “من خیلی هیجان زده هستم.” «این اولین باری بود که بزرگراه ها و دامپروری را می دیدم. دو طبقه از هتلی در تورنتو اجاره کردیم. تلویزیون ها را قطع کردند و کابل ها را گرفتند. من می دانم که تلویزیون ها یهودی نیستند – آنها چیزی را نشان می دهند که من نباید تماشا کنم.

لوی گفت که تیم یک سال بعد به گواتمالا نقل مکان کرد و معتقد بود که می توانند آزادانه تر تمرین کنند.

برای اولین بار بچه ها لباس مدرن پوشیدند. لوی که به او گفته شد چک حقوقش را نگه دارد، به یاد می آورد: «به ما گفته شد که در مورد ضرب و شتم به کسی چیزی نگوییم. زیر کلاه می غلتد. “من شروع به درک دنیای بیرون کردم.”

آنها در جایی که درختی در گواتمالا وجود نداشت، چادرهایی برپا کردند که لو طاهور آن را خرید. “این وحشتناک بود. دختران ۱۴ ساله باردار در حال تردد بودند و نگهبانان مسلح داشتند. چند مار را سنگسار کردم.

مانند Nachman Helbrans، Maver Rosner (بالا)، معاون رهبر Lev Tahor، سال گذشته به اتهام توطئه برای ارتکاب کودک آزاری متهم شد.  آنها در انتظار صدور حکم هستند.
مانند Nachman Helbrans، Maver Rosner (بالا)، معاون رهبر Lev Tahor، سال گذشته به اتهام توطئه برای ارتکاب کودک آزاری متهم شد. آنها در انتظار صدور حکم هستند.

برای لوی بسیار سخت بود، به خصوص پس از مرگ پدرش در سال ۲۰۱۶ – بسیار مخفیانه بود که لوی علت دقیق آن را نمی دانست، اما گذشته پدرش با بیمارستان ها دشمنی داشت. او گفت که در آن زمان، او و ۹ برادر و خواهرش، از جمله نوزادان، به اردوگاه های دیگر در کمپ منتقل می شدند. او به یاد می آورد: «مادرم به من گفت که نمی تواند ما را از نظر شرعی تنبیه کند.

سپس او را برای ملاقات با پسر عمویش فراخواندند.

از لوی نقل شده است که گفت: «لازم نیست اینجا با او ازدواج کنید. ابتدا شما را به کانادا می فرستیم. سپس آن را ارسال می کنیم. شما در آنجا زندگی زیبایی خواهید داشت.

او پس از دریافت سند سفر با امضای مادرش به او اجازه داد تنها برود: «به دلیل عجله دستگیرم کنید. [listed] لوی گفت: “به عنوان یک دختر، نمی توانم بیرون بروم زیرا در خانه ای خالی زندگی می کنم که پنجره و نگهبانی ندارد.”

لوی (راست) گروه را ترک کرد و نه برادر و نه مادرش را ندید.
لوی (راست) گروه را ترک کرد و نه برادر و نه مادرش را ندید.
ارائه شده توسط مندی لوی

مادرش را برای آخرین بار دید. او گریه می کرد و تو نمی دانستی با من چه کار کنی. اما من و او در آغوش نگرفتیم. تو اجازه نداری مادرت را در آغوش بگیری.»

سپس لوی را به هتلی بردند و با تماس تلفنی نشان دادند که چگونه باید پاسخ دهد و گفت: “شما می توانید در مواقع اضطراری با من تماس بگیرید.”

یک رهبر اتاق را جستجو کرد. لوی می‌گوید: «او به من گفت که نمی‌توانم قبل از خروج از اتاق بیرون بیایم. و من مطمئن هستم که او هرگز فکرش را نمی‌کرد.» اگر نوجوان قصد فرار داشت، می ترسید کتک بخورد، زندانی شود یا بدتر از آن.

لوی گفت که بدون کمک جامعه حسیدی نمی تواند فرار کند.
لوی گفت که بدون کمک جامعه حسیدی نمی تواند فرار کند.
ارائه شده توسط مندی لوی

اما برای اولین بار، این نوجوان ۱۵ ساله به تنهایی دستگاه را با گوشی باز کرد. «برخی تماس‌ها وجود داشت. [programmed] درون من است.» “یکی را فشار دادم و جواب نداد. نفر دوم جواب داد. او به من گفت که به لو طهور پول می دهد. او از کشور دیگری است. به او گفتم من کی هستم، وضعیتم چیست و چگونه باید انجام دهم. ترک کردن.”

مرد پرسید لوی کجاست؟ اما لوی هیچ سرنخی نداشت که تلفن حاوی مخاطبین قدیمی است که نمی توان آنها را حذف کرد. مرد قول داد کسی را پیدا کند که به او کمک کند.

یک سال پس از اینکه لوی از لو طهور دلتنگ شد، حقوق خود را کاهش داد.
یک سال پس از اینکه لوی از لو طهور دلتنگ شد، حقوق خود را کاهش داد.
ارائه شده توسط مندی لوی

چند دقیقه بعد، یکی از عاشقان سابق لو طاهور تماس گرفت. لوی به یاد می آورد: “او می خواست مرا ببرد، اما آدرس مرا می خواست. من آنجا نبودم. او به من گفت که به میز پذیرش برو. من خیلی ترسیده بودم. قلبم تند تند می زد.”

از روی شانه‌اش نگاه کرد، از پله‌ها پایین رفت و تلفن را به یکی از منشی‌ها در میز جلو داد و او هم به نوبه خود آدرس را به آن طرف خط داد. لوی گفت: سوار تاکسی شدم و پریدم.

ماشین لوین را به خانه آن مرد برد و نوجوان چند ماهی در آنجا ماند. با این حال تنظیم کردن کمی طول کشید. «از خوردن می‌ترسیدم [the rescuer’s] غذا. کوشر بود، اما فکر می کردم کوشر کافی نیست. من مغزم را شستم.» لوی افزود: “از بیرون رفتن می ترسیدم.”

سرانجام مقدمات اعزام سفارت کانادا به کبک فراهم شد. لوی در مورد شکارچیان گفت: “بدون جامعه ارتدوکس، من نمی توانستم ادامه دهم.” جامعه Hasidic هیچ ارتباطی با Lev Tahor ندارد.

لوی در حال حاضر تحصیلات دبیرستان خود را در کبک به پایان می رساند و با یک خانواده سرپرست در یهودیت مدرن زندگی می کند. دی جی ها را می گیرد، عکس می گیرد و کیبورد پخش می کند. او عاشق پیتزا شده است و مرتباً ویدیوهای به روز و جذابی را در مورد دختران یهودی سکولار در اینستاگرام منتشر می کند. حقوقش را هم کاهش داد.

این روزها، لوی داوطلب می شود تا به کنیسه برود. من دوستانی در آنجا دارم و زندگی سکولار و با ذهنی باز دارم.»

لوی می گوید که او اکنون یک زندگی یهودی سکولار دارد.
لوی می گوید که او اکنون یک زندگی یهودی سکولار دارد.
ارائه شده توسط مندی لوی

لوی نمی داند چه بر سر پسر عموی اولش آمده است. او درباره خانواده‌اش از جمله مادرش گفت: «بدون تماس. لو طاهور یک بار به من گفت که می توانم با او صحبت کنم و ۲۰۰ دلار برایش بفرستم. تمام پولی که داشتم فرستادم. بعد، نه، به من گفتند که نمی توانم با مادرم صحبت کنم.

در حالی که نه برادر و خواهرش نزد لو طاهور در گواتمالا اقامت داشتند، برادر بزرگترش به اسرائیل فرار کرد. لوی گفت: «این دو اخیراً در گواتمالا برای شهادت در مورد وضعیت حقوقی لو تهور ملاقات کردند.

لوی در خانه در کبک قصد دارد وارد کالج شود و احتمالاً در روانشناسی عالی شود. او گفت: «خیلی زیادی خرج کردم. “فکر می کنم می توانم به مردم کمک کنم.”رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر