میکائلا شیفرین در فاجعه اسلالوم از آسمان خارج شد


ضربه دوم میکائلا شیفرین به مدال بهتر از ضربه اول نشد. حتی سریعتر به پایان رسید و شاید حتی در رویداد برتر او خیره کننده تر بود.

این ستاره آمریکایی صبح چهارشنبه در یانکینگ یکی دیگر از شوک‌های المپیک را تجربه کرد و تنها چند ثانیه پس از اولین دویدن خود در مسابقه اسلالوم از مسیر خارج شد – همان نتیجه‌ای که دو روز قبل در غول اسلالوم با آن روبرو شد.

طبق گزارشات، هنگامی که شیفرین دور دروازه چهارم چرخید، یکی از اسکی‌های او خیلی به بیرون پرتاب شد، و او را مجبور کرد از خط خارج شود و نتوانست در مسیر تنگ – که توسط مربی او مایک دی تعیین شده بود، ادامه دهد.

شیفرین که در سال ۲۰۱۴ در اسلالوم سوچی مدال طلا گرفت و چهار بار قهرمان اسلالوم جهان شد، در حالی که با اسکی‌های خاموش و سر در آغوش در کنار زمین نشسته بود، به نظر ناباور بود. او برای مدت طولانی در آنجا ماند و در نهایت یک مربی به او پیوست، در حالی که رقابت ادامه داشت.

شیفرین احساسی بعداً در NBC گفت: «فکر می‌کنم فقط لغزیدم». من تمام قصدم این بود که بنزین کامل بزنم. واقعاً در کورس فضایی برای لغزش وجود نداشت، حتی اندکی. من به خودم فضایی برای آن ندادم. در تجربه من، این ذهنیت بهترین اسکی را برای من به ارمغان آورده است. امروز از دروازه پنجم بیرون رفتم. پس آره. “

میکائلا شیفرین پس از اسکی در اسلالوم زنان در المپیک 2022 با ناراحتی واکنش نشان می دهد.
میکائلا شیفرین پس از اسکی در اسلالوم زنان در المپیک ۲۰۲۲ با ناراحتی واکنش نشان می دهد.
AP

NBC گزارش داد، این اولین باری بود که شیفرین در مسابقات فنی متوالی در سطح بزرگسالان از دسامبر ۲۰۱۱ یک “تمام نشد” را ثبت کرد.

انتظار می رفت که شیفرین ۲۶ ساله در اسلالوم همراه با رقیب اصلی خود، پترا ولهوا از اسلواکی، مورد علاقه باشد. ولهوا مدال طلا را به پایان رساند و با یک دوش دوم تاول‌آمیز توانست با هشت صدم ثانیه از کاترینا لینزبرگر اتریشی دفاع کند. وندی هولدنر از سوئیس برنز گرفت.

میکایلا شیفرین
میکایلا شیفرین
AP

در عوض، شیفرین سعی خواهد کرد در جای دیگری مدال بگیرد، با سه رویداد احتمالی باقی مانده – Super G (روز جمعه بعدی)، سراشیبی و ترکیبی. شیفرین با ورود به بازی‌ها گفت که قصد دارد در هر پنج رویداد آلپاین شرکت کند، زیرا تلاش می‌کند اولین اسکی‌باز آلپاین آمریکایی باشد که سومین مدال طلای حرفه‌ای را کسب می‌کند.

اما روز چهارشنبه، شیفرین گفت که هنوز در حال بررسی اتفاقات اخیر در مسابقه اسلالوم است.

شیفرین در این برنامه گفت: “من را وادار می کند تا در ۱۵ سال گذشته هر آنچه را که فکر می کردم در مورد ذهنیت خودم در مورد اسکی، اسلالوم و مسابقه می دانم، دومین حدس بزنم.” مطمئناً فقط در حال پردازش زیاد است. و من واقعا احساس بدی دارم. امروز خیلی بیشتر از وضعیت کوچک من در جریان است. اما از انجام این کار واقعاً احساس بدی دارم.»


همه اقدامات المپیک ۲۰۲۲ را دنبال کنید


شیفرین، یکی از مسلط ترین اسکی بازان زن آلپاین، در سال ۲۰۱۸ در پیونگ چانگ طلا در اسلالوم غول پیکر و نقره را در ترکیب ترکیبی کسب کرده بود.

بازی‌های المپیک ۲۰۲۲ شیفرین روز دوشنبه با یک کابوس شروع شده بود، زمانی که او در اولین دویدن خود در غول اسلالوم یک امتیاز را از دست داد و یک دروازه را از دست داد و او را از مسابقات محروم کرد. او گفت که نتیجه ناامید کننده با او همراه خواهد بود، اما قول داد که ادامه دهد تا اجازه ندهد بقیه مسابقات او را تحت تاثیر قرار دهد.

از زمانی که شیفرین با دو مدال در بازی‌های ۲۰۱۸ به خانه بازگشت، مجبور شد راه دشواری را برای بازگشت به بازی‌های ۲۰۲۲ تحمل کند. پدرش جف در فوریه ۲۰۲۰ در یک تصادف درگذشت و پس از آن شیفرین مدتی از اسکی مرخصی گرفت. سپس، اواخر سال ۲۰۲۱، او با یک مشکل آزاردهنده کمر دست و پنجه نرم کرد و همچنین در دسامبر آزمایش COVID-19 مثبت شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر