ناامیدی از اختیارات شرکتی فدای مخابرات از وزارت ارتباطات | مادران شهدا دستان خود را در آغوش فرمانده سپاه گذاشتند


پس از اجرای نشدن قانون بودجه از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تغییر وضعیت بنگاه ها، سرانجام مادران و خانواده های شهدا به فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراجعه کردند. سپاه پاسداران برای اجرای قانون و حفاظت از ارزش های خود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرسا به نقل از فارس، بیش از یک سال از تصویب بند ز تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ می گذرد و بسیاری از شرکت ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله برق و گاز تصویب شده است. اداره نفت، شرکت شستا و … برای اجرای این قانون اقداماتی را انجام دادند اما شرکت مخابرات ایران از پذیرش و اجرای قانون خودداری کرد.

در بسیاری از موارد اجرای قانون انتقال مخابرات و اختیارات شرکتی منوط به تخصیص اعتبار از سوی دولت است که پیش از این با موافقت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه کمیسیون اجتماعی سرپور موافقت شده بود. وی با اختصاص سهم دولت (به عنوان مالک بیش از ۳۰ درصد سهام مخابرات) برای اجرای این طرح که با حضور اعضای کمیسیون، مدیر عامل مخابرات و سایر مسئولان صورت گرفت، خود را اعلام کرد. تصمیم نهایی بر عهده کنسرسیوم اعتماد مبین به عنوان سهامدار اصلی شرکت مخابرات است.

در زمستان ۱۴۰۰، مدیران شرکت مخابرات ایران با صدور بخشنامه ای، اختیارات انتظامی سهامداران عمده را به هیئت مدیره و جمع آوری سوابق سربازان و انجام امور پزشکی را صادر کردند. چک برای مشمولان طرح تبدیل وضعیت مستلزم پرداخت هزینه ای برای این فرآیند بود، اما ناگهان شرکت مخابرات ایران با دستور رئیس هیات مدیره، قانون را نادیده گرفت. به دلیل نبود بودجه کافی، این قانون از اجرا خودداری کرد و به نوعی کنار گذاشته شد.

انزجار از اجرای قانون همه را با یک سوال بزرگ مواجه کرد، یعنی قانونی که یک بار توسط سهامدار عمده تصویب شده است به گفته وزیر ارتباطات چرا باید دوباره سهامدار تایید شود؟!

این در حالی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان یکی از سهامداران کلیدی و تاثیرگذار در تصمیمات مجمع سهامداران مخابرات ایران تاکنون دو بار موافقت کتبی را با اجرای این قانون اعلام کرده است.

از سوی دیگر این سوال بزرگ پیش روی شرکت های ایثارگر وجود دارد که شرکت مخابرات ایران به عنوان مالک بیش از ۸۰ درصد سهام شرکت ارتباطات سیار است که چرا طرحی را اجرا می کند؟ آیا پیمانکار نمی تواند مستقیماً کارگران را به عنوان غرامت مابه التفاوت حقوق، فقط مبلغ مورد نیاز این نیروها را بدون پرداخت حتی یک ریال اضافی در اختیار شرکت قرار دهد؟!

پس از تجمعات پی در پی نیروهای شرکتی فداکار مخابرات، اظهارات متناقض مسئولان شرکت و اصرار آشکار اعضای شورای اسلامی به ویژه اعضای کمیسیون اجتماعی، اکنون نوبت به مادران رسیده است. شهدای سراسر کشور و خانواده هایشان نسبت به شرکت مخابرات واکنش نشان داده و خواستار تعیین نیروهایی برای تغییر وضعیت نیروهای شرکتی شاغل به این ساختار و چرخه معیوب هستند.

مادران شهدا در سراسر کشور خطاب به فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و امضای خود خواستار تسریع در اجرای قانون برای تغییر وضعیت شهادت شدند. مخابرات فریاد بازمانده نسل شهدا خواهد بود.

مادران پاک و از دست رفته شهید هشت سال مقاومت مقدس در انتظار فرماندهی هستند که آرامش و امنیت کنونی نظام و ملت اسلامی مدیون ایثار، رشادت ها و مقاومت آن عزیزان است. فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با جهاد، فعالیت های انقلابی و نیروی انتظامی از ارزش های خود دفاع کنند. اجازه دهید کشور به آنها کمک کند.

به اشتراک بگذارید