نتایج اولیه آزمون ارشد این هفته اعلام می شود


نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این هفته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیورمیرزا، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این هفته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و داوطلبان تایید صلاحیت شده می توانند از قبل نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. جولای. ضمناً در نیمه اول شهریورماه نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ اعلام می شود تا داوطلبان از ۱۰ مهرماه در کلاس های درس حاضر شوند.

در مجموع گروه های آزمایشی مختلف آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ موفق تر از آزمون انسانی بودند و بیش از ۴۰۰ هزار داوطلب در رشته انسانی شرکت کردند. بخش بزرگی از داوطلبان مهندسی و ریاضیات به علوم انسانی روی آوردند.

امسال از مجموع ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب (با احتساب علاقه مندان به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) تقریباً ۵۳ درصد داوطلبان زن و ۴۷ درصد مرد هستند و در گروه های آموزشی نیز نسبت مشابهی داریم.

بر اساس اعلام سازمان سنجش ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ افزایش می یابد. در واقع در سال گذشته بیش از ۱۳۰ هزار نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته شدند و امسال تعداد متقاضیان کار بیشتر از سال گذشته است. بر این اساس اگر سال گذشته ۲۷ درصد از دانشجویان در دانشگاه ها پذیرفته می شدند، امسال بیش از ۳۰ درصد خواهد بود.

سهم ۸۰ درصدی در پذیرش داوطلبان کارشناسی ارشد در آزمون کتبی و ۲۰ درصد بر معدل دوره کارشناسی تاثیرگذار خواهد بود.

از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۴۰۱ آزمون کارشناسی ارشد در ۱۶۶ شهر، ۱۷۷۰ بخش و ۳۸۱ حوزه انتخابیه برگزار شد.

اشتراک گذاری