نقشه برای تضعیف منشورهای شهر نیویورک


اگر سیاست نیویورک عاقلانه و منطقی بود – اگر مقامات منتخب ما در مورد تعالی تحصیلی و بهترین چیز برای کودکان جدی بودند – بخش مدارس منشور شهر مایه غرور مدنی بود.

رهبران ما ممکن است به هزاران مدرسه چارتر کودکان سیاهپوست و اسپانیایی تبار اشاره کنند که سالانه از فقیرترین محله های شهر به کالج های رقابتی راه اندازی می شوند.

“اگر می خواهید ببینید که سهام چگونه به نظر می رسد” آنها ممکن است بدون مقدار کمی از کله پاچه های شهرهای بزرگ ببالند، “به اپل بزرگ بیایید.”

اگر نمی‌توانیم سیاست عاقلانه و منطقی داشته باشیم، آیا حداقل می‌توانیم از ریاکاری کمتری داشته باشیم؟

متحد شهر در مورد چهره است

سنای ایالتی جان لیو (D-Queens) به دلیل جلوگیری از تلاش های نادرست برای لغو امتحان ورودی در دبیرستان های تخصصی گاتهام مورد تحسین قرار گرفت. او با دفاع از جامعه آسیایی نیویورک، از نهادهای با موفقیت به عنوان راهی برای موفقیت دفاع کرد.

بنابراین، تطبیق تلاش‌های اخیر لیو برای کاهش برابری و برتری در میان مدارس منشور نیویورک، که در میان خانواده‌های سیاه‌پوست و اسپانیایی شهر کمتر از Stuyvesant و Bronx Science در میان والدین آسیایی ارزشمند و محبوب نیستند، دشوار است.

جان لیو
سناتور دموکرات جان لیو از کوئینز با لغو امتحان ورودی دبیرستان های تخصصی نیویورک مخالفت کرد.
هانس پنینک

لیو ماه گذشته لایحه‌ای را ارائه کرد که اختیارات متولیان دانشگاه ایالتی نیویورک (SUNY) را برای اعطای یا تمدید مدارس منشور حذف می‌کند و این قدرت نظارتی حیاتی را به هیئت رئیسه ایالتی واگذار می‌کند.

مدارس منشور نیویورک، مدارس دولتی بدون شهریه هستند، اما تحت مدیریت خصوصی و تحت نظارت یک “مجوز” دولتی هستند. برای اکثر منشورهای شهر نیویورک، این SUNY است، که اتفاقاً یکی از بهترین و با بالاترین عملکرد مجوزهای مدارس منشور در کشور است. نمونه کارها آن شامل منشورهای برتر با شهرت ملی، از جمله Achievement First، Icahn، KIPP، آکادمی موفقیت و مدارس غیرمتعارف است که همگی از نظر آکادمیک قوی هستند و دارای لیست های انتظار طولانی هستند.

سپردن نظارت بر این مدارس به هیئت ناظران ایالتی ممکن است کمی به هم ریختگی بوروکراتیک به نظر برسد، اما همانطور که سرمقاله اخیر پست اشاره کرد، لیو «می داند[s] کاملاً خوب است که ریجنت ها مخلوق اتحادیه های معلمان هستند که منشور را تحقیر می کنند زیرا این مدارس دولتی جایگزین شکست های سیستم های عمومی معمولی را که به خوبی به اتحادیه ها خدمت می کنند را آشکار می کنند.

مرکز تحقیقات دانشگاه استنفورد، که عملکرد مدارس منشور در سراسر کشور را از نزدیک دنبال می‌کند، تخمین زده است که دانش‌آموزان مدارس منشور شهر نیویورک معادل ۲۳ روز یادگیری اضافی در خواندن و ۶۳ روز یادگیری اضافی در ریاضیات نسبت به خود کسب می‌کنند. همسالان در مدارس سنتی که توسط وزارت آموزش اداره می شود.

مارگارت ریموند، مدیر این مرکز می گوید: «نقش مستقل SUNY به عنوان یک صاحب اختیار و متخصص تمام وقت، بخشی از معادله است.

اگر تعالی به این معنی است که “بیشتر از آنچه کار می کند، کمتر از آنچه که کار نمی کند”، مدارس منشور مجاز SUNY بخشی از راه حل هستند. حدود ۸۸ درصد از منشورهای SUNY در شهر نیویورک در آخرین باری که در سال ۲۰۱۹ برگزار شد، از مدارس دولتی سنتی در محله‌های خود در آزمون دولتی هنرهای زبان انگلیسی عملکرد بهتری داشتند. نتایج در ریاضیات حتی بهتر بود، با ۹۱٪ عملکرد بهتر از مدارس مدیریت شهری در همان محله ها.

با موفقیت درگیر نشوید

تغییر ساختار نظارتی که به طور موثر به نسلی از خانواده ها خدمت می کند، از نظر آموزشی منطقی نیست.

ماسک ها
دانش‌آموزان مدرسه منشور شهر نیویورک معادل ۲۳ روز یادگیری اضافی در خواندن و ۶۳ روز یادگیری اضافی در ریاضیات کسب می‌کنند.
گابریلا باس

محدود کردن مصنوعی تعداد مدارس چارتر با کیفیت در دسترس خانواده های شهر نیویورک حتی کمتر منطقی است. برای سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰، آخرین سالی که داده‌های مربوط به آن وجود دارد، بیش از ۸۰۰۰۰ درخواست برای ۳۳۰۰۰ صندلی موجود در مدارس چارتر نیویورک ارسال شد.

افسوس که این تقاضای سرخورده برآورده نشده است: در حال حاضر به معنای واقعی کلمه هیچ منشور دیگری برای ارائه وجود ندارد. قانون در سال ۲۰۱۵ با تعیین سقف سخت برای تعداد چارترهای موجود در شهر نیویورک تصویب شد. اگر لیو در مورد عدالت و برتری جدی بود، ممکن بود تمرکز خود را به برداشتن این سقف معطوف کند.

جان لیو، چرا از فرصت برای کودکان آسیایی دفاع می کنیم و آن را برای دانش آموزان سیاه پوست و اسپانیایی رد می کنیم؟ بیایید کمی سازگاری نشان دهیم تا همه را بالا ببریم.

رابرت پوندیسیو از اعضای ارشد موسسه امریکن اینترپرایز و معلم سابق مدرسه دولتی نیویورک است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر