نوزادان نارس در اوکراین توسط پروژه DYNAMO در جریان گلوله باران کیف نجات یافتند


با ادامه جنگ روسیه و اوکراین، سه نوزاد نارس به سلامت از اوکراین به لهستان منتقل شدند.

پروژه DYNAMO، یک سازمان غیر انتفاعی نجات غیرنظامی آمریکایی و متحد مستقر در تامپا، ماموریتی را آغاز کرد که با موفقیت دو نوزاد پسر و یک نوزاد دختر را در روز دوشنبه، ۷ مارس از کیف خارج کرد.

ماموریت نجات، که سازمان آن را “GEMINI” می نامد، با کمک دو پزشک، دو متخصص نوزادان، یک پرستار و یک خدمه آمبولانس اوکراینی انجام شد – و ۱۱ روز پس از حمله روسیه به اوکراین انجام شد.

با ادامه گلوله باران نیروهای روسی، شهر کیف پایتخت اوکراین همچنان یک منطقه جنگی فعال است. در نتیجه بسیاری از خانواده ها شهر و کشور را تخلیه کرده اند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، پروژه DYNAMO نوشت که داوطلبان امداد گزارش می دهند که در حین خروج، صدای گلوله باران را “در گوشه گوش بیمارستان” شنیده اند.

برایان استرن، یکی از بنیانگذاران پروژه DYNAMO به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «در طول برنامه ریزی و اجرای عملیات، من مضطرب بودم زیرا نوزادان نارس، در بهترین شرایط در بهترین بیمارستان ها، شکننده و آسیب پذیر هستند. زمانی که ما آنها را در یک منطقه جنگی محاصره شده توسط توپخانه و نیروهای روسی قرار می دهیم، این وضعیت پزشکی پیچیده را نشان می دهد و آن را بسیار ترسناک تر می کند.

از منظر تخلیه، انتقال این نوزادان شکننده به وسیله وسیله نقلیه در این مناطق جنگی، با خطر و خطر همراه است. استرن ادامه داد: من از شادی و خوشحالی غلبه می‌کنم که می‌توانم با تحویل لنی و مویش به خانواده کمک کنم. “تیم پروژه DYNAMO، در هماهنگی با دیگران، همه با هم کار کردند تا این بسته های شادی را به دو خانواده شاد تحویل دهند. وقتی عمل کامل شد، با وجود والدین خوشحال، احساس می‌کردم که یک پزشک اتاق زایمان برای اولین بار بچه‌ها را به والدینشان معرفی می‌کند.

تهاجم روسیه به اوکراین در 8 مارس 2022.
تهاجم روسیه به اوکراین در ۸ مارس ۲۰۲۲.
NY Post Graphics

نوزادانی که Project DYNAMO تخلیه کرده بودند در انکوباتورها از طریق آمبولانس منتقل شدند که اسکورتی متشکل از داوطلبان غیرانتفاعی دریافت کردند.

پروژه DYNAMO اعضای تیم خود را “انسان دوستان” توصیف می کند و می گوید بسیاری از آنها “اعضای فعلی و سابق ارتش ایالات متحده” هستند که در “عملیات ویژه و جوامع اطلاعاتی” تجربه دارند.

ون های نجات بیش از ۷۰۰ مایل به سمت غرب از کیف به بیمارستان PRO-FAMILIA در رززوو لهستان رفتند، جایی که پسران دوقلو آمریکایی و نوزاد دختر بریتانیایی به خانواده های خود و ارائه دهندگان خدمات کنسولی ملی مربوطه ملحق شدند.

پروژه DYNAMO گزارش می دهد که ماموریت GEMINI همچنین منجر به تخلیه ایمن دو زن اوکراینی و یک زوج بریتانیایی شد.

دو داوطلب پروژه DYNAMO آمبولانسی را آماده می کنند که سه نوزاد نارس را از اوکراین به لهستان منتقل کرد.  ماموریت ویژه نجات با اسم رمز
دو داوطلب پروژه DYNAMO آمبولانسی را آماده کردند که سه نوزاد نارس را از اوکراین به لهستان منتقل کرد. ماموریت ویژه نجات با اسم رمز «GEMINI» بود.
پروژه DYNAMO

این سازمان تا کنون گزارش می دهد که ۱۵۰ غیرنظامی در ۱۴ ماموریت نجات یافته اند.

این سازمان غیرانتفاعی بیش از ۱۴۰۰۰ درخواست تخلیه از مردم سراسر جهان در رابطه با جنگ روسیه و اوکراین از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، فرانسه، رومانی، نیجریه، مکزیک و افغانستان دریافت کرده است.

پروژه دینامو در بیانیه خود نوشت، درخواست تخلیه از سوی “شهروندان و ساکنان سایر کشورهای اروپایی” نیز ارائه شده است که “بسیاری از آنها شامل کودکان و افراد مسن و اعضای جامعه یهودی در اوکراین هستند.”

اعداد به روز شده تخلیه از سوی سازمان ملل نشان می دهد که از زمان حمله روسیه به این کشور در فوریه، بیش از دو میلیون نفر از اوکراین فرار کرده اند. ۲۴، ۲۰۲۲.


جدیدترین ها را دریافت کنید به روز رسانی ها در درگیری روسیه و اوکراین با پوشش زنده The Post.


آژانس بین دولتی تخمین می زند که این تعداد تخلیه ممکن است دو برابر شود.

در بیانیه مطبوعاتی روز دوشنبه یونیسف آمده است که “صدها هزار” از مهاجران اوکراینی کودک هستند و بسیاری از آنها “بدون همراه یا از والدین یا اعضای خانواده خود جدا شده اند.”

از آنجایی که نبرد بین روسیه و اوکراین در حال حاضر هیچ نشانه ای از کند شدن ندارد، پروژه DYNAMO گزارش می دهد که به عملیات تخلیه ادامه خواهد داد.

این توصیه می کند که افرادی که به کمک نیاز دارند درخواست تخلیه اوکراین را در projectdynamo.org و از طریق برنامه ثبت نام مسافران هوشمند (STEP) وزارت امور خارجه ایالات متحده ارسال کنند.

این سازمان امداد و نجات که به صورت خصوصی اداره می شود و با بودجه مالی اهدا می شود، نام خود را از “عملیات دینامو” گرفته است، نام رمزی که در عملیات تخلیه دانکرک در جنگ جهانی دوم از سال ۱۹۴۰ استفاده شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر