هشدار سیل در مناطق مختلف گیلان به طور حتم در مناطق تپه ماهوری جاری خواهد شد


مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان اعلام کرد: مردم استان از تردد در رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات جدا خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: سطح هشدار هوای استان از زرد به نارنجی تغییر کرده و به دلیل خشکی زمین و کمبود بارندگی در ۲ ماه گذشته بارش باران در مناطق کوهستانی قطعا با سیل همراه خواهد بود و مردم مناطق در ۲ روز آینده ساکنان شهری و روستایی استان تحت تاثیر رودخانه های فصلی قرار خواهند گرفت.ایستادن در ساحل و کوهنوردی باید به طور جداگانه اجتناب شود.

امیر مرادی با اعلام آمادگی ستاد بحران استان و شهرستان ها افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی با ورود سامانه بارشی جدید به استان از بعدازظهر یکشنبه ۱۱ مرداد تا دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ، آب جاری، جاده ها احتمال سیل و سیل می رود. رودخانه های فصلی و رعد و برق به محصولات کشاورزی گیلان آسیب وارد می کند.

وی با تاکید بر تسریع در لایروبی برخی پل ها و رودخانه های گیلان افزود: مسئولان استانی و شهرستانی استان تمهیدات لازم را برای استقرار نیروهای ضربت در مناطق پرخطر استان برای جلوگیری از بحران سیل در دستگاه های اجرایی و خدماتی انجام داده اند. آژانس های کمک رسانی این هفته. در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: سامانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه علاوه بر مناطق کوهستانی در مناطق جلگه ای استان نیز فعالیت چشمگیری خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید