هفته بعد؛ اعلام نتایج آزمون کاردانش آموزش و پرورش طرح توزیع بسته امنیت غذایی دانش آموزان


سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در خصوص زمان اعلام نتیجه نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: آزمون های آموزش و پرورش به پایان رسیده و نتیجه پذیرفته شدگان نهایی از ابتدا اعلام می شود. هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد با حضور در شبکه ایفوگ درباره زمان اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: آزمون های آموزش و پرورش تکمیل شد، نتایج. از ابتدای هفته نهایی شد. اندازه گیری های آینده از طریق سایت سازمان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی درباره طرح توزیع بسته امنیت غذایی دانش آموزان نیز توضیح داد: سلامت دانش آموزان موضوعی جدی است. طرح بسته امنیت غذایی دانش آموزان با نام «باغ» از پایان سال تحصیلی گذشته در دو استان به صورت آزمایشی اجرا شده و ۷۵ هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار داده است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: در مهرماه این طرح را برای سه تا پنج میلیون دانش آموز در مناطق فقیر، روستایی، عشایری و مرزی اجرا می کنیم.

ستاری فرد با بیان اینکه از سال ۸۹ تغذیه دانش آموزان به تدریج در آموزش و پرورش کنار گذاشته شد که با حمایت دولت و مجلس اعتبار خوبی در این خصوص پیش بینی شد، گفت: نیازمند نهادهای حمایتی و انقلابی برای ورود به این طرح هستیم. کمک های یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی از یک منبع و حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از محل دیگر برای پوشش دانش آموزان نیازمند در تمام استان ها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: حداقل سه هزار تا چهار هزار میلیارد تومان برای ارائه بسته غذایی کامل به دانش آموزان نیاز است. امیدواریم این برنامه در سال آینده بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه منابع پیش بینی و پایدار به تصویب برسد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: تغذیه دانش آموزان نقش مستقیمی در ایجاد فضای آموزشی ایده آل برای دانش آموزان دارد، به رشد علمی و جسمی دانش آموزان کمک می کند و می تواند بستری ایده آل برای برقراری عدالت آموزشی باشد. انتظار داریم این حمایت در تخصیص بودجه نیز ادامه یابد.

ستاری فرد با اشاره به اینکه این بسته ها در طول سال تحصیلی هفته ای دو تا سه نوبت توزیع می شود، گفت: این بسته شامل شیر غنی شده با ویتامین D و نان غنی شده با روی است. در کنار این موارد سعی می شود از ریزمغذی ها به ویژه برای دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی و متوسطه اول استفاده شود. در سال‌های گذشته، تمرکز بیشتر بر روی چاقی بوده است، در حالی که سوء تغذیه، تغذیه ناسالم و تغذیه ناکافی نیز باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید