ونزوئلا یک میلیون هکتار زمین کشاورزی به ایران داده است


معاون وزیر کشور و دارایی با بیان اینکه تقویت معیشت مرزنشینان و به ویژه دریانوردان در دستور کار دولت قرار دارد، تصریح کرد: در این راستا به منظور تامین معیشت مرزنشینان و دریانوردان در دستور کار دولت قرار دارد. وی گفت: محدودیت های واردات «تلنجی» هنوز نهایی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محسن سورهی تبار وزیر کشور با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بازدید از رویداد هم افزایی مدیریت ایران به پرسشی درباره نقش دانش بنیان پاسخ داد. شرکت ها در تحقق شعار امسال توسعه شغلی درند گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی قطعا گامی رو به جلو است که مهم ترین آن اعتبار ورود بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان به عرصه مالی است.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان امسال مورد توجه قرار گرفتند و این نمایشگاه موید این موضوع است. توجه به شرکت های دانش بنیان بر اساس تبلیغات نیست، بلکه این شرکت ها اهمیت پیدا می کنند و حتی در فرامین مقام معظم رهبری در ابتدای سال یعنی ارزش افزوده ایران اسلامی نقش ویژه ای دارند. ورود به مرحله جدیدی در جهان با حضور شرکت های دانش بنیان، فعالیت ها و نتایج در بسیاری از کشورها مانند کشورهای آمریکای جنوبی مشهود است.

وی افزود: اگر امروز شاهد واگذاری یک میلیون (هکتار) زمین کشاورزی به ایران در ونزوئلا هستیم، در شرایطی که مشکل ذخایر استراتژیک در جهان را مشاهده می کنیم، نشان دهنده قوی و بزرگ بودن ایران است. . قطعا این موضوع تا حدودی نشان دهنده دانش فناورانه این شرکت های دانش بنیان از مبادلات دانش از کشورهای دیگر است که در سطح بین المللی نیز وجود دارد.

سازماندهی واردات تخته موج سواری با تمرکز بر تقویت ملوانان

معاون مالی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت مقررات ابلاغی واردات تهلنجی گفت: تکمیل آیین نامه ساماندهی تهلنجی و کولبری که آغاز شده بسیار ضروری بود. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز محور اصلی این ستاد است، اما وزارت کشور و سایر سازمان ها نقش بسیار جدی ایفا کرده اند و کارهای بسیار جدی در این زمینه انجام داده اند. ولی هنوز تموم نشده

وی افزود: تنظیم این آیین نامه با هدف تقویت دریانوردان و نه لنج داران و لنج داران با این رویکرد است که بتوانند معیشت ساکنان مرزهای دریایی و زمینی ما را که حافظان اصلی مرزهای کشور ما هستند، تامین کنند. اساساً محرک های توسعه این افراد مرزنشین ما هستند لذا رویکرد ما تقویت معیشت مرزنشینان به ویژه دریانوردان است که تاکنون اصول کلی این آیین نامه به نحوی مشخص شده و کارشناس کار در سطح سران سه قوه است و سران محترم سه قوه چشم اندازی برای تبادل نظر و جمع بندی کارشناسی داشتند که به زودی نهایی می شود.

وی در خصوص کنترل واردات خودرو نیز گفت: تا جایی که اطلاع دارم در دولت کار کارشناسی در خصوص نحوه اجرای این طرح در حال انجام است، همکاران ما در دولت در حال انجام آن هستند و به محض نهایی شدن، جزئیات این طرح به اطلاع عموم خواهد رسید. به نظر می رسد به نظر می رسد تاخیر در ابلاغ این آیین نامه به دلیل حساسیت بالای آن باشد، زیرا اگر به درستی به موضوع رسیدگی نشود، می تواند از فرصت به تهدید تبدیل شود.

به اشتراک بگذارید