پاسخ ابوطالبی به تعلیق مذاکرات دوحه: با گذشت ۲۰ سال هنوز در همان کوچه هستیم!


حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور سابق کشورمان در توییتی از توقف مذاکرات احیای برجام در دوحه قطر انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حمید ابوطالبی در سلسله توئیت های خود نوشت:

باز هم مذاکرات در قطر به بن بست رسید و همان حرف ها و مسیر تکراری دوباره ظاهر شد. مهم این است که چند ماه دیگر مذاکرات هسته ای وارد بیستمین سال زندگی خود و مردم ایران می شود: ۱۳۸۲ تا ۱۴۰۲. سوال بزرگ این است که تا کجا و چه مدت؟ دنیا به سرعت در حال حرکت است و ما هنوز در گوشه یک کوچه گیر کرده ایم.

دهه‌ها انزوای جهانی، ایران هراسی بین‌المللی، تحریم‌ها و بحران‌های اقتصادی، چندپارگی مردم و سیاستمداران، زندگی سخت و فقر مطلق، بحران‌های فرهنگی، اجتماعی و نسلی، مهاجرت نسل‌های نخبگان و تحصیلکرده‌ها، درگیری‌های سیاسی و عدم پیشرفت کشور می‌تواند باشد. مناسب. و… با گفتگوهای نادرست، پنهان و آشکار، میانجی گری حضوری، با هدف و بدون هدف، خواندن بیانیه ها و قطعنامه ها، شورای امنیت و فصل هفتم منشور، جرامه حیات بخش یا مخرب، و…تنها یک بار سنجیدن و فقط یکبار مقایسه و سپس ادامه، باز هم بن بست احتمالی مذاکرات بعدی قطعی شده است!

لازم به ذکر است که توئیت ابوطالبی در پاسخ به توئیت جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بود که نوشت: «پس از سفرم به تهران و مذاکرات نزدیک در دوحه، پیام من به عنوان هماهنگ کننده برجام. مناظره امروز در یونایتد ملت‌ها: پس از بیش از یک سال مذاکره، خطر عبور نکردن از خط پایان را داریم. ما باید هر چه زودتر توافق را فسخ کرده و به اجرای کامل برجام بازگردیم.

به اشتراک بگذارید