پاسخ ایران اجازه نداد توافق کامل شود و به طور بالقوه می تواند به توافق هسته ای با ایران بازگردد


پرایس مدعی شد: «پاسخ اخیر ایران سازنده نبود و به ما اجازه نداد معامله را کامل کنیم». اما همچنان معتقدیم که بازگشت به توافق هسته ای با ایران امکان پذیر است.

پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، ادامه پیش بینی های بی پایان و تلاش های مذبوحانه دولت آمریکا به رهبری «جو بایدن» برای فرار از اجرای تعهدات در مذاکرات لغو تحریم ها علیه ایران و واشنگتن است. پاسخ ایران بار دیگر به دلیل عدم توافق مقصر شناخته شد.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار تلاش برای پرتاب توپ در زمین ایران مدعی شد: پیشنهادات و نظرات اخیر ایران [درباره توافق در مذاکرات وین] گامی در جهت اشتباه بود.

به گزارش وب سایت الجزیره، پرایس مدعی شد: «پاسخ اخیر ایران سازنده نبود و به ما اجازه نداد معامله را کامل کنیم. اما همچنان معتقدیم که بازگشت به توافق هسته ای با ایران امکان پذیر است.

وی در مصاحبه با الجزیره گفت: ما به اقدامات خود برای فشار بر ایران و پاسخ به آنچه در منطقه انجام می دهد ادامه خواهیم داد.

پیشتر، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفته بود که پاسخ‌های تهران به توافق کمکی نکرد، در حالی که مدعی شد راهی بهتر از متن پیشنهادی او برای افزایش فشار بر ایران برای دستیابی به توافق هسته‌ای وجود ندارد.

پس از پنج ماه وقفه، مذاکرات جدید درباره لغو تحریم های ایران از پنجشنبه گذشته، ۱۳ اوت، در وین آغاز شد. این مذاکرات چهار روز به طول انجامید و در روز دوشنبه ۲۶ مرداد با پرواز نمایندگان شرکت کننده به پایتخت ها پایان یافت.

جمهوری اسلامی ایران در مورد لغو تحریم ها، اخذ تضمین در مورد مدت زمان برجام و رفع ادعاهای پادمانی آژانس اتمی به عنوان خواسته های کلیدی در مذاکرات رفع تحریم ها اطمینان داده است. وی پیوستن به یک توافق دوجانبه را که منافع اقتصادی ملموسی برای ملت ایران به همراه دارد در ازای محدودیت‌هایی منطقی می‌داند و آن را می‌پذیرد.

به اشتراک بگذارید